18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

********

Dziś w nocy FENOMENALNE ZJAWISKO. Nadciąga deszcz perseidów

Emilia Waszczuk
12.08.2020  19:28
Dziś w nocy deszcz perseidów
Dziś w nocy deszcz perseidów Fot: Marcin Jucha/Shutterstock

Wierzysz, że gdy "spada gwiazda", trzeba pomyśleć życzenie? Dziś tych życzeń możesz mieć mnóstwo! Czeka nas deszcz perseidów!

Dziś w nocy zgaś światło i wyjrzyj przez okno, albo jeszcze lepiej - wyjdź z domu i udaj się gdzieś, gdzie nie będzie ulicznych latarni i innych świateł. Wszystko po to, by spojrzeć w niebo i się zachwycić. Dziś czeka nas bowiem prawdziwie fenomenalny spektakl.

Lato to każdego roku piękne deszcze perseidów. "Spadające gwiazdy" obserwować możemy między 17 lipca a 24 sierpnia. Najlepiej widoczne i najbardziej spektakularne są jednej nocy, a ta noc w tym roku jest dokładnie dzisiaj.

Jak oglądać perseidy?

Aby dzisiejszej nocy zaobserwować piękno meteorów, udaj się w zaciemnione miejsce i... połóż na ziemi (tak będzie najwygodniej). Wzrok zwróć w kierunku północno-wschodniego horyzontu (po północy - patrz pionowo w górę). Ostatnia ważna rzecz - uzbrój się w cierpliwość - nie od razu zobaczysz cały rój "spadających gwiazd". Prawdopodobnie dostrzeżesz jedną na kilka minut. Ale cóż to będzie za widok!

Przeczytaj więcej
Komentarze