18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zdrowie poszło z dymem

E-papierosy znowu zabiły. Tysiące osób w szpitalach!

Wojciech Kozicki
07.11.2019  20:29
E-papierosy i wpływ na zdrowie - kolejna osoba nie żyje
E-papierosy i wpływ na zdrowie - kolejna osoba nie żyje Fot: Facebook/Elizabeth Ariones

E-papierosy miały być nieszkodliwe dla zdrowia, reklamowano je jako bezpieczny sposób na rzucenie palenia. A jednak, wapowanie to niezbyt bezpieczna alternatywa dla papierosów, ponieważ jest szkodliwe i zabija kolejne osoby.

Elektroniczne papierosy mają negatywny wpływ na zdrowie i zaczynają zabijać. Jak podają media, w USA w 2019 roku już 7 osób zmarło powodu szybko postępującej choroby płuc, którą wiąże się z wapowaniem, czyli używaniem e-papierosów. Tysiące osób zgłaszają się do szpitali, ponieważ mają kłopoty z oddychaniem. Niektórzy muszą być podłączeni do respiratora, by utrzymać ich przy życiu. Płuca niektórych nastolatków palących e-papierosy wyglądają jak u 70-latków.

Elektroniczne papierosy i wpływ na zdrowie

Amerykańskie media podają, że we wrześniu zmarł 50-letni mieszkaniec Kansas, który trafił do szpitala z objawami choroby płuc. Ustalono, że to właśnie e-papierosy wywołały duszności i uraz płuc, a kolejne stany wprowadzają zakazy sprzedaży e-papierosów. Władze w Kansas apelują, by wstrzymać się z paleniem e-papierosów dopóki nie zostaną dokończone badania dostępnych produktów.

Independent.co.uk opisuje przypadek 40-latka z Kalifornii, który cierpiał kilka tygodni z powodu uszkodzenia płuc i zmarł. Jego zgon ma związek z paleniem elektronicznych papierosów.

Stanowe i federalne organizacje ds. zdrowia badają wkłady do e-papierosów. Szukają w nich zanieczyszczeń oraz podrabianych substancji, które są odpowiedzialne za co najmniej 450 przypadków zachorowań w 33 stanach. Ustalono jak na razie, że wkłady do e-papierosów zawierają mikroskopijne cząsteczki odpowiedzialne za smak i zapach. Służby medyczne w USA ostrzegają, że prawdopodobnie to one powodują uszkodzenie naczyń krwionośnych, układu oddechowego i płuc

Palenie e-papierosów to ryzyko śmierci oraz licznych chorób płuc. Nadal nie znamy wpływu długoterminowego palenia na zdrowie – podkreśla dr Karen Haught.
Czytaj także