18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił zagrożenie

Musk zapowiada koniec ludzkości. Padła data

Wojciech Kozicki
11.04.2022  15:04
Elon Musk zapowiada koniec ludzkości. Wskazał zagrożenia dla ludzkości
Elon Musk zapowiada koniec ludzkości. Wskazał zagrożenia dla ludzkości Fot: AP/Associated Press/East News

Czy czeka nas koniec świata i apokalipsa? Niekoniecznie. Czy czeka nas koniec i zagłada ludzkości? Zdecydowanie tak. Elon Musk ostrzega jakie zagrożenia mogą doprowadzić do upadku naszej cywilizacji. Dla odmiany nie będą to pandemia, asteroida lub wybuch wulkanu Yellowstone.

Ludzkość ma przechlapane. Elon Musk w rozmowie z szefem Axel Springer SE Mathiasem Döpfnerem ujawnił czego się boi i co może doprowadzić do zagłady cywilizacji człowieka. Założyciel SpaceX i Tesla, chociaż jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, czuje strach przed… no właśnie, co jego zdaniem może nas wykończyć? O TYCH zagrożeniach nie mówi się zbyt często.

Elon Musk o końcu ludzkiej cywilizacji

Po pierwsze, zdaniem Elona Muska, do wyginięcia ludzi może doprowadzić malejący wskaźnik urodzeń. Miliarder zwrócił uwagę na trend spadkowy, który przyspieszył po pandemii COVID-19. Przypomniał raport CDC z 2021 r. wykazał, że wskaźnik urodzeń w USA spadł o 4 proc. w latach 2019-2020, co stanowi najostrzejszy jednoroczny spadek od prawie 50 lat i najniższą liczbę urodzeń od 1979 r.

Naprawdę martwi mnie ta sprawa ze wskaźnikiem urodzeń. Od wielu lat mnie to niepokoi, bo nie widzę, żeby to się odwróciło. Każdego roku jest gorzej. Doprowadzam tym do szału moich przyjaciół – wyznał Elon Musk.

Elon Musk kontra sztuczna inteligencja

Pozostałe zagrożenia dla ludzkości, których obawia się Elon Musk to sztuczna inteligencja oraz ekstremizm religijny. Media przypominają przy okazji wcześniejsze wypowiedzi Elona Muska dotyczące sztucznej inteligencji. Określił ją jako „nieśmiertelnego dyktatora, którego ludzkość nie pokona”. W 2020 roku ostrzegał, że nieuchronnie zmierzamy do sytuacji, gdy stworzymy sztuczną inteligencję mądrzejszą i sprytniejszą od nas. Jego zdaniem, stanie się do 2025 roku. Porównał rozwijanie sztucznej inteligencji do „przywoływania diabła”, bo jego zdaniem, przyspieszy ona wybuch III wojny światowej. Co gorsza, w dokumencie “Do You Trust This Computer?” przyznał, iż obawia się, że sztuczna inteligencja może przejąć władzą nad światem

Elon Musk i strach przed śmiercią. Wydłuży ludzkie życie?

Co ciekawe, Musk twierdzi, że nie boi się śmierci i uważa, że”przyniosłaby mu ulgę”. Chciałby jednak żyć wystarczająco długo, by zobaczyć realizację wszystkich kosmicznych wizji i projektów SpaceX. Zaznaczył, że nie chce sztucznie i za pomocą naukowych metod przedłużać życia ludzkiego, co doprowadziłoby do „uduszenia społeczeństwa”.

Prawda jest taka, że większość ludzi nie zmienia zdania. Po prostu umierają. Jeśli więc nie umrą, będziemy tkwić w starych ideach, a społeczeństwo nie będzie się rozwijać – wyjaśnił Elon Musk.

Co ciekawe, pokusił się też o bardzo osobistą i prywatną wypowiedź…

Myślę, że aby być w pełni szczęśliwym, trzeba być szczęśliwym w pracy i szczęśliwym w miłości. Myślę więc, że jestem średnio szczęśliwy – wyznał Musk.

Czytaj także