18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wygrają?

Facebook zaczyna walkę ze szczepionkowymi fake newsami

Bartłomiej Ciepielewski
15.03.2021  16:15
Facebook wygra z fake newsem?
Facebook wygra z fake newsem? Fot: Jirapong Manustrong/Shutterstock

Facebook od miesięcy był krytykowany za przymykanie oka na szczepionkową dezinformację, rozpowszechnianą na portalu. Wreszcie światowy gigant podjął zdecydowane kroki w walce z fake newsami. Niebawem zapomnimy o płodach i chipach ukrytych w szczepionkach?

Facebook i Instagram był rajem dla osób rozpowszechniających wszelkiego rodzaju teorie spiskowe. Wiele kont i grup do niedawna bezproblemowo promowało fałszywe treści dotyczące szczepień.

Facebook walczy ze szczepionkową dezinformacją

Amerykański gigant ogłosił, że planuje uruchomić narzędzie, które pozwoli ograniczyć falę fake newsów. Do treści bezzasadnie podważających bezpieczeństwo szczepionek dołączane będą teksty informujące o testach bezpieczeństwa i skuteczności preparatu. Początkowo rozwiązanie będzie obowiązywało w USA, lecz wkrótce ma trafić także do Europy.

Istnieje ogromna szara strefa ludzi, którzy mają obawy. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tej ogromnej szarej strefie jest po prostu pokazanie się z miarodajnymi informacjami w pomocny sposób, wzięcie udziału w rozmowie i zrobienie tego z ekspertami w dziedzinie zdrowia - oświadczył Chris Cox, CPO Facebooka.

Jak poinformował zarząd Facebooka, w lutym usunięto 2 miliony zakazanych i fałszywych informacji dotyczących koronawirusa. Niedawno wdrożono również środki, które zmniejszą zasięgi dezinformujących wpisów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej