18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie polecamy

Fast foody zjedzą Ci mózg, zanim Ty zjesz je!

17.07.2022  18:32
Fast foody źle wpływają na mózg
Fast foody źle wpływają na mózg Fot: JeniFoto/Shutterstock

Fast foody cieszą się na świecie niepokojąco dużą popularnością. Warto jednak wiedzieć, że te popularne przysmaki niszczą nasze mózgi. Stanowczo odradzamy takie żywienie!

Fast foody bardzo źle wpływają na całe nasze ciało. Jedzenie ich regularnie może prowadzić do otyłości, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych, ale teraz okazuje się, że nasz mózg również mocno ucierpi na takiej diecie.

Fast foody niszczą w naszej głowie obszary odpowiedzialne za pamięć! Wyobrażacie sobie? Zjeść hamburgera, frytki, a potem... nie pamiętać praktycznie niczego. Naukowcy z Uniwersytetu Macquarie w Australii nie mają wątpliwości, że tego typu żywność ma wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. 

Fast foody źle wpływają na mózg

Badania pokazują, że wystarczy ledwie tydzień takiego jedzenia, aby uszkodzić sobie kluczowe obszary mózgu. Hipokamp, czyli tzn. serce mózgu, bardzo źle reaguje na paskudne składniki, które zawierają dania typu fast food. W badaniu Australijskich naukowców wzięło udział 110 studentów i studentek. Podzielono ich na dwie grupy, z których jedna miała żywić się fast foodami przez cały tydzień, a druga odżywiała się normalnie. 

Wyniki pokazały, że osoby z pierwszej grupy, wykazały większą chęć na podjadanie niezdrowych rzeczy, a także okazało się, że testy pamięciowe i edukacyjne nie poszły im najlepiej. 

Czasem dla zdrowia warto poświęcić chwilę na przygotowanie pożywienia, zamiast uciekać się do jedzenia czegoś szybkiego lub gotowego, mając na względzie fakt, że nasza głowa będzie nam za to wdzięczna.