18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe zagrożenie

Tajemniczy wirus zabił kobietę. Nikt nie wie, co to

25.06.2020  16:02
Wirus Cristoli wykryty we Francji
Wirus Cristoli wykryty we Francji Fot: Shutterstock

We Francji wykryto nowy, nieznany dotąd wirus "Cristoli". Nie wiadomo, skąd się wziął i ilu może być zakażonych.

Tajemnicza choroba i śmierć we Francji. Od września 2018 roku do marca 2019 roku w szpitalu w Créteil lekarze walczyli o życie kobiety. Pacjentka cały czas miała gorączkę, doszło u niej do marskości wątroby i zapalenia mózgu. Żadne leki nie pomagały poprawić jej stanu, w końcu kobieta zmarła.

Przypadkiem dziwnej choroby zajęli się naukowcy. Już wiadomo - francuska pacjentka zakaziła się nieopisanym dotąd wirusem. Ten nazwano "Cristoli".

Tajemniczy wirus

Do odkrycia patogenu użyto dokładnie tej samej metody, co do wykrycia koronawirusa SARS-COV-2. Dzięki metagenomice udało się zidentyfikować wszystkie mikroorganizmy z pobranej od pacjentki próbki DNA - w tym nieznany patogen.

Skąd wziął się wirus? Jak doszło do zakażenia? Tego jak na razie nikt nie wie.

Na razie mamy tylko jeden opisany przypadek. Oczywiście, jeżeli w przyszłości zdiagnozujemy kolejne, to wtedy będziemy mieli dokładniejszy obraz kliniczny związany z zakażeniem - mówi profesor Jean-Michel Pawlotsky.

Jak zaznaczył, kobieta miała wiele schorzeń i mocno obniżoną odporność. Nie wiadomo więc, w jakim stopniu wirus przyczynił się do jej śmierci.

Przeczytaj więcej
Komentarze