18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie pogrom?

GROŹNA EPIDEMIA CORAZ BLIŻEJ POLSKI! Naukowcy zapowiadają koszmar!

16.09.2021  18:36
Groźna odmiana grypy atakuje
Groźna odmiana grypy atakuje Fot: pinkeyes/Shutterstock

Naukowcy ostrzegają przed "wyjątkowo ciężką epidemią grypy. Zdaniem specjalistów wirusy są obecnie znacznie "bardziej agresywne" przez co osoby o słabszej odporności mogą gorzej znosić chorobę. Jedyną receptą na uniknięcie czarnego scenariusza mają być szczepienia.

Eksperci z Niemiec prognozują, że tegoroczny atak grypy może być wyjątkowo groźny, gdyż "wirusy mogły stać się bardziej agresywne". Mocniejsza epidemia w połączaniu z kolejną falą koronawirusa mogłaby doprowadzić do lawinowego wzrostu chorych wymagających hospitalizacji.

W tym sezonie może dojść do szczególnie ciężkiej epidemii grypy. Eksperci ostrzegają, że wirusy grypy mogły stać się bardziej agresywne - ostrzega "Tagsspiegel", powołując się na ekspertów.

Według dziennika "Tagsspiegel" seniorzy powinni wziąć pod uwagę szczepienia, gdyż osoby w podeszłym wieku są znacznie bardziej narażone na ciężki przebieg oraz śmiertelne powikłania wywołane przez grypę.

Naukowcy ostrzegają przed grypą

Jak informuje Komitet ds. Szczepień nie ma żadnych zastrzeżeń do podawania szczepionek przeciw COVID-19 i grypie w tym samym czasie. Szef komitetu Thomas Mertens zauważa, że w tym roku pandemiczne restrykcje są łagodniejsze, przez co grypa ma znacznie większe możliwości rozprzestrzeniania się.

Jeśli będziemy mieli falę grypy, to nastąpi ona w szczycie czwartej fali koronawirusa - mówi Lothar Wieler, szef Instytutu Roberta Kocha.

Zdaniem niemieckiej agencji RKI skuteczność tegorocznych szczepionek przeciw grypie jest dość trudna do oszacowania, gdyż baza danych, na podstawie której powstały nie jest tak dobra, jak w ubiegłych latach. Grypa okaże się groźniejsza od koronawirusa?