18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tu się wyprawia?

Greta Thunberg podróżuje w czasie?! Jedno zdjęcie wywołało burzę

27.11.2019  08:00
Greta Thunberg podróżuje w czasie?! Jedno zdjęcie wywołało burzę
Greta Thunberg podróżuje w czasie?! Jedno zdjęcie wywołało burzę Fot: face to face/FaceToFace/REPORTER

Greta Thunberg zasłynęła ostatnio w świadomości całego świata. Teraz wokół młodziutkiej aktywistki rozgorzała prawdziwa burza. Czy to możliwe, że dziewczynka podróżuje w czasie?

Greta Thunberg zasłynęła wyjątkowo mocną wypowiedzią na temat kształtu współczesnego świata. Dziewczynka, która chce wywalczyć lepsze, ekologiczne jutro dla naszej planety, wywołała skrajne emocje - jedni z miejsca ją pokochali, a inni znienawidzili. 

Czasami wydaje nam się, że już absolutnie wszystko jest możliwe. Nie zdziwilibyśmy się nawet, gdyby faktycznie okazało się, że Greta Thunberg podróżuje w czasie. Skąd w ogóle wziął się taki pomysł?

Greta Thunberg podróżuje w czasie?!

Otóż wszystkiemu winne jest jedno, niepozorne zdjęcie z dawnych czasów. W archiwach Uniwersytetu Waszyngtońskiego znaleziono fotografię z 1898 r., na której widać dzieci pracujące w kopalni złota w Kanadzie. Jedno z nich – dziewczynka – do złudzenia przypomina ekologiczną aktywistkę.

Greta wygląda niemalże tak samo, jak młoda dziewczyna sprzed 120 lat. 

Thunberg nie odniosła się do burzy, jaką wywołało zestawienie jej fotografii ze zdjęciem sprzed wielu lat. Liderka organizowanych na całym świecie protestów młodzieży w obronie klimatu ma najwyraźniej o wiele ważniejsze rzeczy na głowie. Jeśli jednak zdecyduje się jakoś to skomentować - będziemy zachwyceni.