18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jest coś!

HIV MOŻNA WYLECZYĆ! Wielki sukces naukowców

16.02.2022  19:29
HIV i AIDS będą zupełnie wyleczalne?!
HIV i AIDS będą zupełnie wyleczalne?! Fot: ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

HIV i AIDS kiedyś przerażały ludzkość do granic możliwości. Nic dziwnego, w końcu nie można było ich wyleczyć! Teraz jednak mamy zupełnie inne możliwości. Nauka po raz kolejny zatriumfowała. 

To wielki dzień i wspaniały sukces nauki! Amerykanka jest trzecią osobą na świecie, którą udało się wyleczyć z wirusa HIV. Dokonano tego dzięki przeszczepowi krwi pępowinowej. Co ciekawe, poprzednich dwóch pacjentów wyleczono z tego zakażenia po przeszczepie komórek szpiku. 

Żyjemy w czasach, w których HIV można już pokonać. Kiedyś osoby zakażone żyły z tym faktem, jak z wyrokiem. Teraz wszystko się mienia i mamy zupełnie nowe realia. Nauka triumfuje i potrafi wyjątkowo skutecznie walczyć o ludzkie zdrowie.

Wirus HIV można ostatecznie WYLECZYĆ

Teraz niesamowity sukces opiewa gazeta "ScienceAlert". Według podanych przez nią informacji Amerykanka, której nazwiska nie ujawniono, od 10 lat zażywała leki antyretrowirusowe z powodu wykrycia u niej zakażenia wirusem HIV. Kuracja ta jest bardzo skuteczna, pozwala zahamować rozwój tego groźnego patogenu. Nie daje jednak możliwości całkowitego pozbycia się go z organizmu, a terapię trzeba stosować przez całe życie.

Okazuje się jednak, że obecne czasy wkładają nam w ręce wyjątkowe możliwości. Teraz za pomocą nowych terapii można się wirusa HIV raz na zawsze pozbyć z organizmu chorego człowieka. "W przypadku będącej w średnim wieku Amerykanki zastosowano przeszczep komórek krwiotwórczych zawartych w krwi pępowinowej" - poinformował podczas konferencji online poświęconej retrowirusom i zakażeniom oportunistycznym (CROI) zespół specjalistów International Maternal Pediatric Adolescent AIDS Clinical Trials Network.

Terapia ta doprowadziła do wyeliminowania wirusa HIV z jej organizmu, podobnie jak u dwóch innych zakażonych osób. Teraz nasz świat osiągnął sukces tak wielki, jakim kiedyś z pewnością było wynalezienie szczepionek.