18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Życzymy smacznego

Hit tego sezonu! Bób to ŻYCIODAJNA ROŚLINA

09.07.2022  21:36
Bób ma wiele świetnych właściwości
Bób ma wiele świetnych właściwości Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Bób zdecydowanie jest królem naszych letnich stołów. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto go jeść? Powodów jest naprawdę sporo.

Bób latem króluje na polskich stołach. Możemy dodawać go do dań, możemy jeść bez dodatków. Ogólnie nie ma się co ograniczać - okazuje się, że jedzenie tej odmiany fasoli może nam przynieść wyłącznie korzyści. Bób ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Możemy go wręcz uznać za nasz rodzimy Super Food. 

Bób ma wiele świetnych właściwości

Przede wszystkim cechuje się silnym działaniem przeciwnowotworowym. Zawarta w bobie witamina B9 znacząco zapobiega niszczeniu DNA i pomaga w reprodukcji zniszczonych komórek. Bób ma również świetny wpływ na nasz mózg. Każdy, kto podejmuje umysłowy wysiłek powinien się w przerwach raczyć właśnie bobem. Dostarcza on naszemu organizmowi żelaza oraz dopaminy.

Bób można też traktować jako świetny środek na wzmocnienie odporności. Zawiera bowiem bardzo dużo witaminy C, która jest znana z tego, że pomaga nam wyjść z przeziębień wszelakich. Poza dobrym wpływem na walkę z wirusami i bakteriami, bób dobrze działa także na nasze kości. Zawarte w nim wapń, fosfor i witamina D zapobiegają problemom ze szkliwem, a także zwalczają próchnicę. 

Jesteście nerwowi? To tym bardziej ugotujcie bób! Działa także uspokajająco. Do tego jest niskokaloryczny, więc może posłużyć za fantastyczny, odchudzający posiłek. Jeśli to Was nie przekonało to postawcie po prostu na walory smakowe - jest przepyszny!

Czytaj także