18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej wiedzieć

Ile jajek dziennie można zjeść? Sprawdź na Wielkanoc!

29.03.2021  18:07
Ile jajek dziennie możemy zjeść?
Ile jajek dziennie możemy zjeść? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ile jajek dziennie można zjeść? Lepiej sprawdzić to przed nadciągającymi w naszą stronę świętami Wielkanocnymi. Uważajcie na swoje zdrowie - ono jest zdecydowanie najważniejsze w dzisiejszym świecie.

Ile jajek dziennie możemy zjeść, żeby sobie nie zaszkodzić? Nadchodzą święta wielkanocne, kiedy wszyscy usiądziemy do stołu i będzie jeść m.in. jajka. Od lat lekarze alarmują, że nie są one najzdrowsze w większej ilości. Ile możemy spożyć ich bezpiecznie?

Ile jajek dziennie możemy zjeść?

World Health Organization mówi o 1-2 jajkach dziennie, jako o słusznej i zdrowej dawce. Taka ilość jest bezpieczna i dozwolona. Poza tym, że jajka są bardzo pożywne, ale również tłuste i wysokokaloryczne. Więc żeby wykorzystać mądrze te składniki odżywcze - nie należy przesadzać z nimi w diecie.

Pamiętać jednak należy, że jeśli w Wielkanoc zjemy kilka sztuk więcej - nic nam się nie stanie. Nie powinniśmy się jednak pod żadnym pozorem przejadać - to może się dla nas źle skończyć. Kiedy chcemy spożyć więcej pyszności - warto w czasie świętowania przejść się na dłuższy spacer lub zrobić łagodny trening.

Pandemia koronawirusa może wywoływać w nas kompulsywne zachowania. Pamiętajmy, że jedzenie ponad miarę nie jest naszą najlepszą drogą do uspokojenia trudnych emocji. Zajadając jajka, róbmy to świadomie - myślmy o tym, jak wiele dobra dostarczają do naszego organizmu. Są źródłem witamin: A, D, E, K, B1, B2, B5, B6, B9 i B12, a także wapnia, cynku, fosforu czy żelaza - co sprawia, że ich spożycie jest szczególnie polecane osobom walczącym z anemią. 

Życzymy wszystkim zdrowych świąt Wielkiej Nocy. W czasie pandemii koronawirusa to najbardziej sensowne i upragnione przez wszystkich życzenie, które mamy nadzieję - spełni się wkrótce z nawiązką.

Czytaj także
Przeczytaj więcej