18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezła kwota!

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Będziecie zaskoczeni

23.02.2021  12:37
Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu?
Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Chociaż kiedyś ten zawód kojarzył się z niskim wynagrodzeniem, teraz jest zupełnie inaczej. Można się dziwić, kiedy zajrzy się do kieszeni pracowników największych marketów w Polsce.

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Kiedy kryzys w dobie koronawirusa sprawił, że wielu Polaków straciło pracę - odpowiedź na to pytanie jest szczególnie ciekawa. Tym bardziej że wcale nie są to niskie stawki. 

Kasjer w Biedronce i Lidlu zarabia całkiem pokaźną pensję, która w czasach kryzysu dla wielu osób może okazać się ratunkiem. Ponadto wielkie markety często szukają pracowników.

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu?

Jeśli chodzi o szczegóły, to pracownicy wymienionych wyżej marketów często mają stawki zależne od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarabiają więcej niż w mniejszych miejscowościach. Praktykuje się też przydzielanie dodatków za 100 proc. obecności w pracy.

"Fakt" ustalił, jakie są konkretne stawki dla kasjerów. Jak się okazuje, w Biedronce początkujący kasjer zarabia od 3250 zł do 3600 zł brutto. W kwotę tę są wliczone dodatki za obecność w pracy. Nieznaczne podwyżki przyznawane są po roku i po trzech latach pracy. 

W Lidlu od marca 2021 roku przewidziane są wzrosty pensji. Pracownicy, którzy dopiero zaczynają pracę w branży, dostaną 3400 zł do 4150 zł brutto miesięcznie. Po roku pracy mogą liczyć na wzrost wynagrodzenia o 100-200 zł, a po dwóch latach mogą zarabiać około 3700-4600 zł brutto.

Podobne stawki obowiązują również w Kauflandzie. Skusilibyście się na takie zatrudnienie, za podane wyżej kwoty?

logo Tu się dzieje