18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromna kasa!

Ile zarabia prezydent USA? Joe Biden ujawnił tajemnicę

18.05.2021  20:01
Prezydent USA na biedę nie narzeka
Prezydent USA na biedę nie narzeka Fot: NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Joe Biden nie zamierza ukrywać swoich dochodów. Obecnie urzędujący prezydent USA w przeciwieństwie do Donalda Trumpa opublikował informacje o tym, ile udało mu się zarobić. Ostatnio Bidenowie odnotowali ogromne straty.

W ubiegłym roku amerykańska para prezydencka w uzyskała dochód w wysokości 607 tysięcy dolarów. Oznacza to spadek o ponad 300 tysięcy w porównaniu do rozliczenia z 2019 roku. Tak wielkie straty spowodowane są rezygnacją z płatnych wystąpień, a także wstrzymaniem sprzedaży książek.

Jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej Joe Biden poinformował, że wspólnie z żoną zarobili 11 milionów dolarów w 2017 roku i ponad 4,5 miliona w 2018 roku. Para zapłaciła 157 414 USD federalnego podatku.

Donald Trump i oszustwa podatkowe

Poprzednik Joe Bidena informacje o finansach starał się zachować w tajemnicy. Były prezydent wielokrotnie odmawiał ujawniania dokumentacji podatkowej, deklarując, że był już kontrolowany przez amerykańskich urzędników.

Jak poinformował "New York Times" Trump zapłacił jedynie 750 dolarów podatku dochodowego w latach 2016-2017. Przez poprzednie kilkanaście lat nie zapłacił ani centa, argumentując to ogromnymi stratami generowanymi przez jego biznesy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej