18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodzina przeżyła horror

12-latka ożyła przed pogrzebem. "Oczy nagle się otworzyły"

09.09.2021  20:36
12-latka ożyła po śmierci
12-latka ożyła po śmierci Fot: SimonTheSorcerer/Shutterstock

Do przerażającego zdarzenia doszło w jednym z domów pogrzebowych w Indonezji. Podczas przygotowań do uroczystości pogrzebowych martwa 12-latka nagle "ożyła". Dziewczynkę zabrano do szpitala, lecz po godzinie znów zmarła.

Siti Masfufah Wardah zmarła w wyniku licznych komplikacji wywołanych przez przewlekłą cukrzycę. Zgon 12-latki potwierdził lekarz ze szpitala w Probolinggo (Indonezja). Godzinę po śmierci rodzina zabrała ciało zmarłej do domu, gdzie przygotowywano je do uroczystości pogrzebowych. W trakcie mycia zwłok bliscy doznali szoku.

Kiedy kąpano jej ciało, jej temperatura nagle wzrosła, a oczy się nagle otworzyły. Odkryliśmy, że jej serce znowu bije, a ciało się porusza - relacjonował mediom ojciec dziewczynki.

Na miejsce wezwano służby medyczne, lecz próby ratowania życia nastolatki zakończyły się niepowodzeniem. Lekarz ponownie stwierdził zgon, a 12-latka została pochowana.

Syndrom Łazarza w Indiach

Zdaniem lekarzy w opisanym przez rodzinę przypadku doszło do tak zwanego syndromu Łazarza. Czasem w ciałach zmarłych z powodu niewydolności serca może pojawić się na chwilę puls. Zgodnie z raportem opublikowanym przez "Journal of the Royal Society" około 82 proc. tego typu przypadków występuje do 10 minut po śmierci.