18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 to broń biologiczna?

Ujawnił kto stworzył wirusa. Epidemia wymierzona w jeden kraj?

Wojciech Kozicki
23.03.2020  11:06
Koronawirus to broń biologiczna? Nowa teoria spiskowa
Koronawirus to broń biologiczna? Nowa teoria spiskowa Fot: Facebook/India Today - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus to broń biologiczna? Iran po raz kolejny oskarża USA o wykorzystanie SARS-CoV-2. Tymczasem w Iranie dramatycznie rośnie liczba osób chorych i ofiar COVID-19. Czy za ten bilans odpowiada rząd Donalda Trumpa?

Pandemia koronawirusa użyta jako broń biolgiczna? Jak podaje politico.com, najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei po raz kolejny oskarżył USA o stworzenie koronawirusa, chciaż nie ukrywa, że nie ma to dowodów. Twierdzi nawet, że Amerykanie użyli danych genetycznych Irańczyków, by wynaleźć chorobę „specjalnie dla nich”.

Poprzednio, gdy o tym mówił, zapowiadał nawet brutalny odwet i groził wojną. Jednocześnie władze Iranu odrzuciły pomoc USA w walce z SARs-CoV-2.

Politycy z Iranu tacy jak były prezydent Mahmud Ahmadineżad również głosza podobne teorie Spiskowe. Głowa państwa na Twitterze napisała, że koronawirus został stworzony w laboratorium przez USA, by spowolnić gospodarczo takie kraje jak Chiny i Iran. Co ciekawe, również chińscy politycy uważają, że koronawirus to broń biologiczna stworzona przez USA i zapowiedzieli, że mogą pogrążyć Amerykę "w strasznym morzu wirusa".

Kilka razy Amerykanie oferowali pomoc Iranowi w powstrzymaniu wirusa. Jesteście oskarżeni o stworzenie tego wirusa. Nie wiem, czy to prawda, ale dziwne jest, że chcecie pomóc Iranowi. A co, jeśli dacie nam lekarstwa, który pomogą wirusowi pozostać w Iranie na stałe?  - pyta Ali Chamenei. (Wprost.pl)

Tymczasem sytuacja w Iranie jest dramatyczna. Liczba zakażonych przekroczyła już 21 tys. osób, a bilans ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 to już 1685.

Czytaj także
Przeczytaj więcej