18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

usiądźcie, bo padniecie

JAKI MAJĄTEK MA PUTIN? Oficjalnie to "biedak", nieoficjalnie...

Emilia Waszczuk
19.04.2022  20:41
Jaki majątek posiada Władimir Putin?
Jaki majątek posiada Władimir Putin? Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Władimir Putin to ponoć jeden z najbogatszych ludzi na świecie, ale oświadczenie majątkowe za 2021 rok zupełnie temu przeczy. Oficjalnie tyranowi daleko do kumpli oligarchów.

Władimir Putin to jeden z najpotężniejszych polityków na świecie. Właśnie rozpętał krwawą i brutalną wojnę w Ukrainie, dopuszcza się ludobójstwa i zbrodni wojennych, straszy kolejne kraje napaścią i użyciem broni atomowej, i za nic ma ostrzeżenia innych przywódców i groźbę osądzenia go przez międzynarodowy trybunał w Hadze.

Prywatnie Władimir Putin jest rozwodnikiem, ponoć pozostaje w związku z byłą gimnastyczką, cierpi z powodu nieuleczalnej choroby i panicznie boi się śmierci. Nieoficjalnie posiada podobno wielki bunkier, w którym się chowa i gigantyczny majątek. Taki, który sprawia, że jest jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi.  Oficjalnie... nic z tych rzeczy. Może nie jest biedakiem, ale do bogacza mu bardzo daleko.

Oświadczenie majątkowe Putina

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Władimira Putina za 2021 rok, prezydent Rosji przy swoich kumplach oligarchach to zaledwie żuczek, nędzarz bez majątku, biedak... Wiadomo jednak, że prawda nie musi iść w parze z oficjalnymi dokumentami i w tym przypadku zdecydowanie nie idzie. Jak bowiem wykazał rosyjski tyran, a dziś już wręcz ludobójca, jego majątek sprowadza się do... dwóch mieszkań, trzech aut i przyczepki.

Władimir Putin twierdzi, że posiada dwie nieruchomości - jedno mieszkanie ma 153 metry, drugie 77 metrów kwadratowych. W garażu trzymać ma dwa radzieckie samochody GAZ M21 i auto terenowe Łada Niva. Ponadto na wyposażeniu pozostaje przyczepka turystyczna "Skif", z którą można pojechać na kemping.

Władimir Putin w oświadczeniu majątkowym za ostatni rok poinformował, że w sumie udało mu się zarobić 10 milionów rubli, czyli około 550 tysięcy złotych. To by oznaczało, że każdego miesiąca na jego konto wpływa około 45 tysięcy złotych.

Prawdziwy majątek Putina

Oficjalne oświadczenie majątkowe Władimira Putina nie ma oczywiście pokrycia w rzeczywistości. Prezydent Rosji namiętnie pokazuje się ludziom w ubraniach najlepszych projektantów, a nadgarstek zdobią mu zegarki znacznie przewyższające deklarowane dochody. Putin ma posiadać wielki pałac nad Morzem Czarnym (wart 1,5 miliarda dolarów), sfinansowany oczywiście z pieniędzy państwowych, a stanowi on zaledwie... jedną z 20 różnych posiadłości tyrana.

Ma też ponoć około 700 samochodów, 60 samolotów i helikopterów oraz wielki jacht. Już w 2012 roku prawdziwy majątek Władimira Putina szacowany był na 70 miliardów dolarów. Ile wynosi teraz? Idziemy o zakład, że nie zmalał... No, chyba że liczyć w rublach.