18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niespodzianka roku

Jajka jak berety. Z kupionej w sklepie paczki wykluły się kaczątka

16.06.2020  17:26
Jajka jak berety. Z kupionej w sklepie paczki wykluły się kaczątka
Jajka jak berety. Z kupionej w sklepie paczki wykluły się kaczątka Fot: Instagram/beeppeepmeep

Jajka goszczą na ludzkich stołach właściwie we wszystkich regionach świata. Pewna Brytyjka zamiast spożyć swoje zakupione jaja, postanowiła zrobić coś bardzie nietypowego.

Jajka to klasyczny, najczęściej śniadaniowy przysmak. Poza tym większość przepisów nie może się bez jajek obejść, dlatego ludzie masowo kupują w marketach to pożywienie. Pewna Brytyjka kupiła jednak kacze jajka nie po to, by je spożyć.

Kobieta pod wpływem zobaczonego w internecie filmu postanowiła poddać jajka inkubacji i sprawdzić, co się stanie. Prawdopodobnie w najśmielszych snach nie sądziła jednak, że odniesie tak zaskakujący sukces.

Jajka z marketu i małe kaczki

29-letnia Charli Lello z uwagi na pandemię koronawirusa została zwolniona z pracy. Miała więc mnóstwo czasu, który postanowiła spożytkować na eksperyment. Zakupiła w markecie kacze jajka i kierując się nagraniem z internetu, poddała je "domowemu wysiadywaniu".

Pomysł zrodził się z filmu (...), na którym ktoś wykluł przepiórcze jaja. To był mój pierwotny plan, ale kiedy byłam w Waitrose, zobaczyłam jajka kaczki i pomyślałam, że one też mogą zadziałać

– wyjaśniła Charli Lello w wywiadzie dla CNN.

Kobieta umieściła jajka w specjalnym inkubatorze do wykluwania. Po 6 dniach nastąpił przełom i kaczątka zaczęły wykluwać się z jaj.

Część mnie myślała, że to nigdy nie zadziała, (...) ale po 6 dniach w inkubatorze sprawdziłam jaja kaczki i dostrzegłam żyły oraz bardzo mały, perłowy zarodek. Potem zaczęła się ekscytacja

– opowiedziała Lello w rozmowie z CNN.

Chari Lello doczekała się trzech małych, słodkich ptaszków. Nadała im imiona: Beep, Peep i Meep. Aktualnie trzyma je w swoim domu w Hertfordshire na północ od Londynu. Kiedy urosną, mają zostać przeniesione na przydomowe podwórko. Lello ma tam hodowane przez siebie kurczęta.

Dziewczyna przestrzega inne osoby, by nie rozpoczynały takiego eksperymentu, jeśli nie są absolutnie pewne, że mają gdzie trzymać ewentualne maleństwa po ich wykluciu.

Przeczytaj więcej
Komentarze