18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dla własnego dobra

Jakich rzeczy NIE JEŚĆ w upał? Lepiej odpuśćcie!

24.08.2022  17:17
Czego NIE jeść w upał?
Czego NIE jeść w upał? Fot: tommaso79/Shutterstock

Upał zalewa Polskę - czy aby na pewno wiemy, jak mamy się zachowywać w najgorętsze dni w roku? Są pewne produkty, których w takie dni koniecznie należy unikać. Zdecydowanie warto dowiedzieć się o tym wcześniej, zamiast cierpieć potem w smutku.

Za oknami panują piekielne temperatury, które mogą nam przynieść nawet tropikalne noce. Czy ktokolwiek w takich okolicznościach myśli o jedzeniu? Pewnie niekoniecznie, a to niesłusznie. Warto zadbać o swoją dietę tak, żeby sobie nie zaszkodzić. Wylądować z bólem brzucha w toalecie, kiedy wszyscy wypoczywają na słońcu - to nic miłego. Aby tego uniknąć, spieszymy donieść, czego nie powinno się jeść, kiedy za oknami panuje upał. Niektóre rzeczy z pewnością Was zaskoczą.

Czego NIE jeść w upał?

Okazuje się, że najgorszym możliwym pomysłem, na jaki możemy teraz wpaść to jedzenie lodów. Chociaż naprawdę ciężko w to uwierzyć, to najpopularniejszy Lletni przysmak może nam zaszkodzić! Lody, chociaż dają chwilową ochłodę - nie schładzają organizmu realnie. Przeciwnie. Z czasem, aby strawić tak zimny pokarm w tak gorących warunkach - nasze ciała nagrzewają się jeszcze bardziej. Dodatkowo nagły skok i spadek temperatury w obszarze gardła może nam przynieść poważne zapalenie.

Nietrafionym pomysłem jest również jedzenie czerwonego mięsa. Zatem popularne w ciepłe dni grille lepiej sobie odpuścić. Po pierwsze - dlatego, że mięso w takich warunkach pogodowych dużo łatwiej się psuje, a po drugie dlatego, że jest ciężkostrawne i niepotrzebnie nas dodatkowo obciąża. 

Z podobnej przyczyny dobrze sobie również odpuścić wszelkiego rodzaju fast foody. Jeżeli chcemy przeżyć energicznie i zdrowo takie temperatury, z jakimi mamy teraz do czynienia - lepiej postawić na warzywa i owoce, które poza tym, że nas nasycą - to jeszcze nawodnią. 

Dbajcie o siebie i przede wszystkim pamiętajcie o piciu dużej ilości wody - to działa na nasze zmęczone ciała niczym balsam na rany.