18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczna historia papieża

Jan Paweł II miał dziecko i romans? Szokujący dokument

20.02.2020  14:56
Bezpieka kontra papież - szukali haków, ale Polak był dla nich za mocny
Bezpieka kontra papież - szukali haków, ale Polak był dla nich za mocny Fot: Facebook/Św. Jan Paweł II

Jan Paweł II jest świętym, ale okazuje się, że komunistyczna bezpieka chciała mu swoimi metodami dorzucić kilka grzechów. Historia papieża miała pogrążyć się w mroku romansu i ojcostwa, a na jaw wychodzą szokujące nowe fakty w tej sprawie.

Jan Paweł II był ojcem dziecka i wdał się w romans z kobietą? Historyk IPN Marek Lasota w rozmowie z „Wprost” ujawnia, że w latach 80. pojawił się szokujący dokument na temat życia Karola Wojtyły. Uspokaja jednak, że był sfałszowany przez komunistów, a maszynopis z pamiętnikiem pracownicy Tygodnika Powszechnego Ireny Kinaszewskiej był pełen kłamstw!

Lasota twierdzi również, że Karol Wojtyła był zbyt silną postacią, by bezpieka mogła w niego uderzyć takimi metodami, a efektów inwigilacji nie można było użyć przeciwko niemu. Jego pozycja była niezachwiana i nic nie dało oczernianie oraz rozsiewanie fałszywych plotek.

W lutym 1983 r. bezpieka podrzuciła do krakowskiego mieszkania ks. Adama Bardeckiego maszynopis. Był to sfabrykowany pamiętnik Ireny Kinaszewskiej, w którym zawarto fałszywe informacje o romansie rzekomej autorki z ks. Karolem Wojtyłą. SB miała zaaranżować włamanie do mieszkania ks. Bardeckiego, a następnie – w trakcie oględzin – niby przypadkowo odnaleźć rzekomy pamiętnik. Miał on zostać przekazany Kurii Rzymskiej – po to, żeby osłabić autorytet papieża – pisze Wprost.pl

Funkcjonariusze SB latami rozsiewali informacje, ze polski papież miał nieślubne dziecko. Chociaż minęło kilkadziesiąt lat, niektórzy nadal doszukują się kompromitujących faktów w życiorysie Karola Wojtyły.

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi -  zapowiadał niedawno Sekielski mówiąc o planach na nowy film dokumentalny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej