18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chęć życia na najwyższym poziomie

Oto najstarszy mężczyzna na świecie. Nie uwierzycie, ile ma lat

13.02.2020  09:07
Oto najstarszy mężczyzna na świecie. Nie uwierzycie, ile ma lat
Oto najstarszy mężczyzna na świecie. Nie uwierzycie, ile ma lat Fot: KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Japonia może się poszczycić mężczyzną, który jest najstarszym człowiekiem świata. Chitetsu Watanabe został oficjalnie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Nie uwierzycie, ile ma lat.

Chitetsu Watanabe jest najstarszym człowiekiem na świecie. Jego ojczyzna, Japonia, może być z niego dumna. Mężczyzna przeżył 113 lat i wciąż ma ochotę na więcej.

Chitetsu Watanabe zastąpił na tym zaszczytnym miejscu innego Japończyka, Masazo Nonakę, który zmarł w zeszłym tygodniu. Nowy najstarszy człowiek na świecie otrzymał dyplom podczas ceremonii zorganizowanej w domu opieki, w którym Watanabe przebywa. 

Japonia: Oto najstarszy mężczyzna na świecie

Pytany o przepis na długowieczność, mężczyzna odpowiedział, że należy: "nigdy się nie wściekać i zawsze mieć uśmiech na twarzy". Jego synowa potwierdza, że nigdy w życiu nie widziała teścia w stanie wzburzenia. 

Chitetsu Watanabe urodził się w 1907 roku, w miejscowości Joetsu (środkowa Japonia), w rodzinie rolników. W życiu m.in. prowadził plantację trzciny oraz zajmował się pracą urzędową. Po przejściu na emeryturę rozpoczął hodowlę drzewek bonsai. 

W czasie swojego długiego życia doczekał się pięciorga dzieci, 12 wnucząt, 16 prawnuków oraz jednego praprawnuka. Nie da się ukryć, że Japończycy są jednym z najbardziej długowiecznych narodów na świecie, co potwierdzają przypadki obu wymienionych w artykule mężczyzn.

My gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat na tym świecie!

Przeczytaj więcej
Komentarze