18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawa dla nich

Japonia ma skuteczny lek na COVID-19! Rozdadzą Favipiravir za darmo

Emilia Waszczuk
09.04.2020  19:21
Japonia ma skuteczny lek na COVID-19! Rozdadzą Favipiravir za darmo
Japonia ma skuteczny lek na COVID-19! Rozdadzą Favipiravir za darmo Fot: Rodrigo Reyes Marin/Shutterstock

Japońska firma Fujifilm produkuje lek skuteczny w terapii COVID-19. Specyfik trafi do kolejnych krajów całkowicie za darmo!

Rząd Japonii postanowił wesprzeć inne kraje w walce z koronawirusem SARS-COV-2. Tamtejsi lekarze znaleźli lek, który pomaga wyzdrowieć osobom ze stwierdzonym COVID-19.

Już wcześniej pisaliśmy o cudownym medykamencie, którym Japończycy leczyli dotąd grypę. Favipiravir okazał się "wysoce skuteczny" także w terapii COVID-19. W chińskim Wuhan przeszedł wstępne badania na ludziach, teraz trwają kolejne testy na większej grupie pacjentów.

Rozdadzą lek za darmo

Japończycy starają się jak najszybciej zarejestrować lek jako oficjalny produkt do walki z koronawirusem. Dopiero wtedy będzie można stosować go na większą skalę. Już teraz firma Fujifilm produkuje specyfik pod inną nazwą - Avigan.

Tylko w tym roku Japończycy chcą zastosować go u 2 mln pacjentów. Planują też poszerzyć linię produkcyjną, by lek trafił do milionów kolejnych potrzebujących. Japonia ma też naprawdę szczytne plany. Przekażą zapasAviganu - całkiem za darmo - 20 różnym krajom. Ponadto kraj wręczy ONZ grant w kwocie miliona dolarów na zakup i dystrybucję ich leku. 

Avigan (Favipiravir) trafi między innymi do Bułgarii, Czech, Iranu, Arabii Saudyjskiej czy Indonezji. W kolejce już ustawiło się 30 kolejnych krajów - informuje premier Japonii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej