18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Eksperci alarmują

Jednorazowe rękawiczki nie chronią przed koronawirusem? Błąd Polaków

26.03.2020  10:39
Jednorazowe rękawiczki nie chronią przed koronawirusem? Błąd Polaków
Jednorazowe rękawiczki nie chronią przed koronawirusem? Błąd Polaków Fot: Shutterstock

Jednorazowe rękawiczki lateksowe podobnie jak papier toaletowy - masowo znikały ze sklepów. Okazuje się jednak, że mogą wcale nie chronić przed koronawirusem.

Jednorazowe rękawiczki są aktualnie towarem deficytowym. Polacy masowo wykupowali je ze sklepów, kiedy dowiedzieli się o pandemii. Eksperci biją na alarm, że z takim podejściem zabraknie ich dla służby zdrowia, która realnie potrzebuje rękawiczek do pracy, a rodacy i tak mogą się nie uchronić przed zakażeniem.

Jednorazowe rękawiczki nie chronią przed koronawirusem?

Dlaczego? Po pierwsze trzeba mieć delikatną chociaż wprawę w noszeniu takich środków zabezpieczających. Rękawiczki jednorazowe bardzo łatwo pękają, a wtedy nici z całej ich ochronnej funkcji. To nie jedyny słaby punkt lateksu.

Po drugie specjaliści podkreślają, że mimo wszystko najlepszą formą profilaktyki jest po prostu stosowanie zasad higieny. Osoby, które boją się zakażenia muszą przede wszystkim dbać o czystość rąk i twarzy - wtedy jest największa szansa na uniknięcie choroby.

Niesamowicie ważna jest również technika zdejmowania jednorazowych rękawiczek. Jeśli zrobi się to źle, nie unikniemy zakażenia, przeciwnie - wręcz łatwiej będzie nam złapać ten paskudny patogen.

Z lateksowych rękawiczek zdecydowanie zaś powinni korzystać opiekunowie osób chorych. Nie wykupujmy więc sobie środków, które każdemu mogą być potrzebne. 

Przeczytaj więcej
Komentarze