18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

U Kima tego ni ma

KONIEC ZE SPODNIAMI! Kim Dzong Un wprowadził nowy zakaz

05.05.2022  13:36
Koreańczycy z Północy nie założą rurek
Koreańczycy z Północy nie założą rurek Fot: Alexander Khitrov/Shutterstock

Kim Dzong Un chwilowo porzucił nuklearne ambicje, by skupić się na ważniejszych tematach, czyli... modzie. Od teraz Koreańczycy będą ścigani za noszenie "nieprzyzwoitych" spodni, które mogą negatywnie wpływać na naród. Co tym razem wymyślił krępy dyktator?

Korea Północna to kraj gdzie moda i polityka idą ze sobą w parze, a "porządek" panuje jedynie wtedy, gdy władza mówi obywatelom, co mają robić, jak mają myśleć, a także jakie ubrania nosić. Wiąże się to z poważnymi ograniczeniami wolności, ale zdaniem tamtejszych przywódców tylko tak można ochronić kraj przed wpływami Zachodu.

Lista zawierająca to, jak można wyglądać i co nosić, a czego nie to nie nowość, aczkolwiek zakazy muszą być na bieżąco aktualizowane, gdyż mimo mocnej izolacji "nieczysta ideologia" stale dociera do Koreańczyków z Północy.

Nowy zakaz w Korei Północnej

Ostatnio Kim Dzong Un postanowił wprowadzić zakaz noszenia zbyt obcisłych spodni. Moda na tak zwane rurki panowała na Zachodzie dobre kilka lat temu, a teraz ze sporym opóźnieniem dotarła także do stolicy Korei, Pjongjangu.

Według doniesień "The Sun" osoby w nieodpowiednim ubraniu są wyłapywane, a następnie zmuszane do pisania listów krytykujących noszoną odzież. W kraju Kima nie można też nosić spodni z przetarciami, niektórych modeli kolczyków czy koszulek zawierających logotypy znanych marek. Zabrania się też farbowania włosów oraz noszenia niektórych fryzur np. "na czeskiego piłkarza".