18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chiny okłamują świat?

KORONAWIRUS JEDNAK Z PROBÓWKI? Szokujące doniesienia z WHO

15.07.2021  20:34
Koronawirus jednak wyciekł z laboratorium? Szokujący komunikat WHO
Koronawirus jednak wyciekł z laboratorium? Szokujący komunikat WHO Fot: Henryk Ditze/Shutterstock

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) apeluje do Chińczyków o nieukrywanie danych na temat koronawirusa. Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, iż możliwe jest, że SARS-COV-2 wydostał się z laboratorium w Wuhan.

Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 spędza sen z powiek naukowcom z całego świata już od 1,5 roku. Za pierwszy przypadek zakażenia niebezpiecznym patogenem uznaje się chorobę 55-letniego Chińczyka, którego zdiagnozowano 17 listopada 2019 roku. To jednak wersja oficjalna. Kto był pierwszym zakażonym? Kiedy koronawirus pojawił się naprawdę i skąd się wziął?
Już wcześniej pisaliśmy o zatajanej sprawie kopalni w Chinach, w której doszło do zakażenia tajemniczym wirusem. Patogen zabił kilku pracowników, którzy oczyszczali szyb z odchodów nietoperzy. Dziś nie można uzyskać żadnych informacji o sprawie, kopalnia została zamknięta, strzegą jej chińskie służby...

Chiny ukrywają prawdę o koronawirusie?

Pojawiły się pogłoski, że to właśnie tam po raz pierwszy doszło do zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 jednak to tylko jedna z wielu hipotez. Jak było naprawdę, stwierdzić się nie da. Strona chińska uparcie odmawia współpracy i nie reaguje na apele WHO, by udostępnić niezbędną dokumentację (w tym raporty o pierwszych dniach epidemii).

Podstawowym problemem jest udostępnianie przez Chiny surowych danych z początkowego okresu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na zakończenie pierwszego etapu badań powiedziałem, że ten problem musi zostać rozwiązany

- skomentował opór Chin szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

To, że Chiny strzegą swych tajemnic, wiadomo od dawna. Teraz jednak pojawił się szokujący komunikat z WHO. Szef organizacji, który dotąd bardzo ostrożnie podchodził do sprawy, dziś poddaje w wątpliwość teorię o zakażeniu się człowieka od zwierzęcia na targu w Wuhan. Tedros Adhanom Ghebreyesus twierdzi, że z dużym prawdopodobieństwem koronawirus SARS-COV-2 wyciekł z laboratorium.

Problematyczną kwestią jest fakt, że podjęto zbyt wcześnie próbę zmniejszenia liczby hipotez odnośnie pochodzenia koronawirusa, takich jak te o wycieku wirusa z laboratorium. [...] Wypadki laboratoryjne się zdarzają, to dość powszechne, bardzo ważne jest więc sprawdzenie, co działo się w laboratorium przed pandemią. Potrzebujemy bezpośrednich informacji o tym

- powiedział szef WHO.

Chiny powinny bardziej zaangażować się we współpracę z WHO w kwestii wyjaśnienia genezy pandemii. [...] Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie lepsza niż do tej pory, bo wszyscy musimy wiedzieć, co naprawdę się wydarzyło - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus. - Mam nadzieję, że będziemy kontynuować współpracę i rozmowy z Chinami. Jesteśmy to winni czterem milionom osób, które zmarły - dodał. (za wp.pl)