18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co na to prolife antyszczepionkowcy?

KORONAWIRUS ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY W CIĄŻY! Zabija płody

20.11.2021  13:30
Koronawirus zwiększa ryzyko obumarcia płodu
Koronawirus zwiększa ryzyko obumarcia płodu Fot: Serhii Bobyk/Shutterstock

Koronawirus SARS-COV-2 znacznie zwiększa ryzyko urodzenia martwego dziecka - wynika z analiz CDC. Kobiety z COVID-19 tracą ciążę kilka razy częściej!

Koronawirus SARS-COV-2 od dwóch lat paraliżuje świat, a ruchy proepidemików i antyszczepionkowców rosną w siłę. Nie pomagają kolejne badania naukowców, nie pomagają ciężko chorujący sąsiedzi czy członkowie rodzin, a nawet zgony. Zasięg fake newsów jest tak szeroki, że nauka przegrywa z dezinformacją.

Są tacy, którzy wierzą, że szczepienia przeciw COVID-19 powodują... bezpłodność. Tymczasem już dowiedziono, ze jest zupełnie przeciwnie. Teraz sprawdzono, jak bardzo zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 zagraża kobietom w ciąży. Wnioski są wstrząsające.

Koronawirus zabija płody?

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) sprawdziło, jaki odsetek ciąży kończy się śmiercią płodu, gdy matka zakazi się koronawirusem. Naukowcy przeanalizowali 1,2 miliona przypadków ciąż od marca 2020 do września 2021 roku.

Wyliczyli, że 0,65 procent wszystkich ciąż kończyło się śmiercią płodu (8 154 przypadki). Kiedy jednak do obliczeń dołączyli dodatkowe kryteria, zrobiło się dużo poważniej. Ciąże kobiet z COVID-19 kończyły się śmiercią płodu o 1,9 razy częściej, niż normalnie, w przypadku wariantu DELTA, było to aż 4,04 razy częściej!