18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie w szoku

KORONAWIRUS WYCIEKŁ Z LABORATORIUM? Ujawnili tajne listy

05.06.2021  15:50
Koronawirus wyciekł z laboratorium?
Koronawirus wyciekł z laboratorium? Fot: YAKOBCHUK VIACHESLAV/Shutterstock

Skąd wziął się koronawirus? To największa zagadka ostatniego roku, nad której rozwiązaniem pracują naukowcy z całego świata. Teraz wszyscy znów patrza na Chińczyków. Czy coś ukrywają?

Pandemia koronawirusa trwa, patogen mutuje, a ludzie mogą nie zdążyć ze szczepieniami, zanim pojawi się wersja odporna na wynalezione dotąd specyfiki. Naukowcy ciągle nie potrafią ustalić, skąd tak naprawdę wziął się koronawirus.

Ostatnio amerykańska prasa ujawniła szokujące informacje o zamkniętej kopalni w Chinach, gdzie już w 2012 roku doszło do serii tajemniczych zachorowań, a następnie zgonów. Sprawę badał nie kto inny, jak naukowcy z Wuhan…

Wyciek koronawirusa. Ujawniono tajne listy wirusologa

Teraz na jaw wyciekła korespondencja doradcy medycznego byłego prezydent USA, Donalda Trumpa. Oficjalnie Anthony Fauci utrzymuje, że koronawirus SARS-COV-2 przeskoczył ze zwierzęcia na człowieka. W mailach zdarzało mu się jednak pisać coś zupełnie innego.

Do mediów wyciekły tysiące stron z korespondencją Fauci’ego, które później zostały opublikowane między innymi przez „Washington Post” i CNN. Wirusolog doradzający Trumpowi w swych listach wymieniał opinie z innymi naukowcami, w tym z osobami pracującymi dla organizacji szukającej dowodów na wyciek SARS-COV-2 z laboratorium.

Amerykanie zwrócili szczególną uwagę na mail z opinią, jakoby koronawirus faktycznie był wytworem człowieka, nosił ślady ingerencji naukowców, nie mógł powstać naturalnie!

Wirusolog się tłumaczy

W ostatnich dniach naukowiec wystosował żądanie do Chińczyków, by ujawnili dokumentację medyczną i informacje dotyczące tajemniczego wirusa, który zabił górników w 2012 roku. Później pojawił się w CNN, gdzie oświadczył, że jego maile zostały źle zinterpretowane, a on ma otwarty umysł i nie wyklucza żadnej z opcji.

Zawsze mówiłem, i powiem to dzisiaj (…), że wciąż uważam za najbardziej prawdopodobne przejście (wirusa) z gatunku zwierząt na człowieka, ale zachowuję absolutnie otwarty umysł. Jeśli może być inne pochodzenie (wirusa), może być inny powód, to mógł to być wyciek z laboratorium - powiedział.

Czytaj także
Przeczytaj więcej