18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kac morderca nie ma serca

Kac po Świętach Bożego Narodzenia? Oto sposoby, jak go przetrwać

16.12.2020  15:39
Kac po Świętach Bożego Narodzenia
Kac po Świętach Bożego Narodzenia Fot: Syda Productions/Shutterstock

Kac po Świętach to popularny problem Polaków. Jeśli tłuste potrawy popijaliśmy mocnym alkoholem - tuż po Bożym Narodzeniu możemy czuć się tragicznie. Całe szczęście jest na to kilka sprawdzonych sposobów. 

Kac powstaje wtedy, kiedy przesadziliśmy z ilością wypitego alkoholu. Uczucie, którego doświadczamy "dzień po" jest niczym innym, jak zwyczajnym zatruciem organizmu. Musimy więc mocno się o siebie zatroszczyć, żeby w końcu poczuć się lepiej.

Alkohol podczas Świąt Bożego Narodzenia jest w Polsce traktowany niczym 13. potrawa. Nic dziwnego, że łatwo przesadzić, kiedy w rodzinnym towarzystwie zapijamy z kieliszka kolejne porcje pysznego jedzenia. Niestety, następny dzień może być dla nas niewyobrażalnie trudny.

Kac po Świętach? Zdradzamy, jak go przeżyć

Na szczęście są sposoby, które sprawią, że staniecie na nogi. Podstawową sprawą, którą trzeba nadrobić, kiedy głowa nam pęka - jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto pamiętać o regularnym i wręcz wzmożonym piciu wody. Kawa, herbata i soki nie nawadniają tak skutecznie. Poza wodą - istotny jest odpoczynek.

Dzień po nadużyciu alkoholu nie warto planować rzeczy, które wymagają od nas wysiłku. Odpoczynek jest szczególnie ważny, by nasz schorowany organizm miał czas na dojście do siebie. Warto również nabyć w aptece odpowiednie elektrolity, które wzmocnią ciało szybciej niż tradycyjnie pita przez nas woda. 

W dniu kaca absolutnie nie pomijajcie śniadania, chyba że wraz z kacem cierpicie na popularną w okresie poświątecznym niestrawność. Jeżeli wasz żołądek funkcjonuje prawidłowo - to koniecznie postawcie na pożywne śniadanie, które momentalnie postawi Was na nogi. 

Poza śniadaniem i nawodnieniem pomóc może napar z imbiru, a w drastycznych przypadkach... sok z kiszonych ogórków. Mamy nadzieję, że szybko dojdziecie do siebie. Po takich przebojach zazwyczaj już nigdy więcej nie chce się dotykać alkoholu. Wystarczy jednak, że będziemy go spożywać z umiarem - to powinno zadziałać. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej