18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oto ratunek

Kac po Wielkanocy? Mamy sposoby, jak go przetrwać

04.04.2021  11:45
Kac po Świętach?
Kac po Świętach? Fot: wavebreakmedia/Shutterstock

Kac po Wielkanocy to popularny problem Polaków w tym okresie roku. Jeśli tłuste, świąteczne potrawy popijaliśmy mocnym alkoholem - tuż po ucztowaniu możemy czuć się tragicznie. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby!

Kac dopada nas wtedy, kiedy przesadziliśmy z ilością wypitego alkoholu. Uczucie, którego doświadczamy "dzień po" imprezie jest niczym innym, jak zwyczajnym zatruciem organizmu. Musimy więc mocno się o siebie zatroszczyć, żeby w końcu poczuć się lepiej.

Alkohol podczas Wielkanocy jest w Polsce traktowany niczym obowiązkowy żurek. Nic dziwnego, że łatwo przesadzić, kiedy w rodzinnym towarzystwie zapijamy z kieliszka kolejne porcje pysznego jedzenia. Niestety, następny dzień może być dla nas niewyobrażalnie trudny.

Kac po Świętach? Zdradzamy, jak go przeżyć

Na szczęście są sposoby, które sprawią, że staniecie na nogi. Podstawową sprawą, którą trzeba nadrobić, kiedy głowa nam pęka - jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto pamiętać o regularnym i wręcz wzmożonym piciu wody. Kawa, herbata i soki nie nawadniają tak skutecznie. Poza wodą - istotny jest odpoczynek.

Dzień po nadużyciu alkoholu nie warto planować rzeczy, które wymagają od nas wysiłku. Odpoczynek jest szczególnie ważny, by nasz schorowany organizm miał czas na dojście do siebie. Przypominamy, dla naszych organów zatrucie alkoholowe niczym nie różni się od żadnego innego zatrucia. Czy z biegunką poszlibyście biegać? NIekoniecznie - tutaj obowiązuje podobna zasada oszczędzania sił. Warto również nabyć w aptece odpowiednie elektrolity, które wzmocnią ciało szybciej niż tradycyjnie pita przez nas woda. 

W dniu kaca absolutnie nie pomijajcie śniadania. Jeżeli wasz żołądek funkcjonuje po świątecznym obżarstwie prawidłowo - to koniecznie postawcie na pożywne śniadanie, które momentalnie postawi Was na nogi. 

Poza śniadaniem i nawodnieniem pomóc może napar z imbiru, a w drastycznych przypadkach... sok z kiszonych ogórków. Mamy nadzieję, że szybko dojdziecie do siebie. Po takich przebojach zazwyczaj już nigdy więcej nie chce się dotykać alkoholu. Wystarczy jednak, że będziemy go spożywać z umiarem - to powinno zadziałać. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej