18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto?

Kapusta z grochem w święta? To może mieć POWAŻNE KONSEKWENCJE

20.12.2021  14:04
Kapusta z grochem na wigilię to niezbyt dobry pomysł.
Kapusta z grochem na wigilię to niezbyt dobry pomysł. Fot: Dar1930/Shutterstock

Kapusta z grochem jest jednym z popularnych dań wigilijnych w wielu regionach Polski. Niestety, poza walorami smakowymi i odżywczymi ma jedną, poważną wadę. Warto ją poznać przed konsumpcją!

Kapusta z grochem jest znanym daniem postnym. Jeśli nie dodamy do niej tłuszczu, zasmażki lub innych niezdrowych dodatków - jest całkiem niskokaloryczna. Ma jednak poważną wadę, która zdecydowanie w święta Bożego Narodzenia staje się ogromnym minusem. Kapusta z grochem jest wyjątkowo ciężkostrawna.

Kapusta z grochem i jej następstwa

Jeśli już się nią zajadaliście - jest całkiem możliwe, że dziś czujecie się ociężali, a może nawet obolali. W okolicach brzucha może występować duży dyskomfort. Na szczęście na niestrawność poświąteczną mamy wiele sposobów, które mogą się przydać już dzisiaj. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi trikami na lepsze trawienie.

Święta są wyjątkowym czasem, w którym ciągle przebywamy z rodziną i mamy szansę spróbować niezliczonej ilości pysznych potraw. To jednak bardzo ciężka praca dla naszego układu pokarmowego - więc bądźmy dla niego dobrzy. Jeśli czujemy, że nie wciśniemy w siebie więcej potraw - to może warto darować sobie ten pysznie wyglądający serniczek.

To nie dodatkowe kilogramy po świętach, ale nasza samoocena i samopoczucie fizyczne mogą najbardziej ucierpieć. Starajmy się sobie nie robić dodatkowych kłopotów w tym czasie. Może w okresie obżarstwa warto też sobie darować inne używki, takie jak choćby alkohol. Kac po Bożym Narodzeniu to również nic miłego.

Cieszymy się życiem z głową. Nasz organizm nam za to zdecydowanie podziękuje.