18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ON zginie jako pierwszy

Kara śmierci w USA i NOWA METODA

Wojciech Kozicki
15.09.2022  13:07
Kara śmierci w USA i NOWA METODA. Jak umrze Alan Eugen Miller?
Kara śmierci w USA i NOWA METODA. Jak umrze Alan Eugen Miller? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kara śmierci w USA i nowa metoda uśmiercania skazanych. Alan Eugen Miller zostanie poddany eksperymentalnej karze śmierci. Jego adwokat protestuje i nie chce, by potrójny morderca-gej został „królikiem doświadczalnym”.

Kara śmierci w USA i eksperymentalna metoda zabijania skazańców. Potrójny morderca Alan Eugen Miller zostanie stracony jako pierwszy poprzez niedotlenienie w wyniku odessania tlenu i zwiększenia stężenia azotu w powietrzu. Jego adwokat protestuje i nie chce, by Miller został królikiem doświadczalnym. Wcześniej miał otrzymać śmiertelny zastrzyk.

Nowa kara śmierci w USA. Eksperymentalna metoda

Alan Eugen Miller jest kierowcą samochodu dostawczego, który w 1999 roku zamordował trzech kolegów z pracy. Ustalono, że popełniając zbrodnię miał problemy psychiczne i urojenia. Zeznał, że jego ofiary drwiły z jego orientacji seksualnej. W 2000 roku skazano go na karę śmierci.

CBS News informuje, że w wyniku odessania tlenu Alan Eugen Miller ma stracić przytomność i umrzeć. Co ciekawe, Miller sam zgłosił się na ochotnika do tej formy stracenia, ponieważ boi się igieł. Kara śmierci zostanie wykonana 22 września 2022 roku.

Nowa metoda egzekucji została zatwierdzona w 2018 roku przez trzy stany, w których wykonuje się karę śmierci - Oklahomę, Alabamę i Missisipi. Jak do tej pory nie wykorzystano jej ani razu. Ma polegać na zmianie składu powietrza w pomieszczeniu - odessanie tlenu i zastąpienie go azotem – wyjaśnia Polsat News.

Adwokatka  Millera skierowała protest do lokalnego komisarza ds. więziennictwa. Ta batalia sądowa może trwać latami, opóźniając egzekucję skazańca.

Czytaj także