18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójczy wpływ kaszy na zdrowie

Rakotwórcza kasza w Polsce! Macie śmierć na talerzu?

Wojciech Kozicki
21.11.2019  15:59
Kasza i zdrowie - glifosatpowoduje raka?
Kasza i zdrowie - glifosatpowoduje raka? Fot: Pixabay.com

Kasza gryczana dobra dla zdrowia czy szkodliwa? Najnowszy raport na temat jej właściwości to szokujące informacje – czy ten tani i szybki sposób na obiad to przepis na śmierć w męczarniach?

Kasza niekoniecznie jest zdrowa. Jak podaje tvp.info, powołując się na raport opublikowany przez Fundację Konsumentów i Program FoodRentgen, kasze znanych marek, które są dostępne w sklepach mogą poważnie szkodzić zdrowiu.

Sześć przebadanych kasz na dziesięć zawiera glifosat. Aż w czterech przypadkach wykryto tak duże ilości herbicydu, że produkt powinien być wycofany ze sprzedaży. Wyniki badania otrzymał już Główny Inspektorat Sanitarny i zapowiedziano  niezwłoczne podjęcie działań nadzorczych.

Ten potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia herbicyd nie jest wykrywalny w standardowych testach. Wymaga zamówienia osobnej analizy, dlatego producent zamawiający kaszę u rolnika może nie wiedzieć, że występują w niej przekroczenia. O to, żeby towar spełniał wszystkie krytyczne wymagania dbać powinien kierownik do spraw jakości. Jeśli firma ma jednego dostawcę to jest to dość łatwe do skontrolowania. Sprawa staje się trudniejsza, kiedy dostawców jest wielu albo kiedy są oni bardziej „przypadkowi” – powiedział kierownik Zakładu Badania Bezpieczeństwa Żywności skierniewickiego Instytutu Artur Miszczak. (portalspozywczy.pl)

Monsanto, glifosat i Roundup - wpływ na zdrowie

Biokurier.pl przypomina, że glifosat został wprowadzany do użytku w 1974 roku przez firmę Monsanto. Jest to związek organiczny z grupy fosfonianów wykorzystywany jako środek zwalczający chwasty. Może jednak redukować również bakterie flory jelitowej w organizmie człowieka. Agencja Badań nad Rakiem Światowej Organizacji Zdrowia uznała, że może on być rakotwórczy z czym nie zgadza się Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Portal zielonewiadomosci.pl ostrzega, że substancje zawierające glifosat działają jak substancje wywołujące zaburzenia endokrynologiczne (endocrine disrupters). Mogą zakłócać pracę gruczołów dokrewnych i powodować bezpłodność.

Okazało się, iż herbicyd Roundup jest bardzo szkodliwy dla środowiska i dla człowieka. Naukowcy podejrzewają, że preparat powoduje nieodwracalne uszkodzenia ludzkiego płodu. Preparat zawiera bardzo szkodliwą substancję o nazwie glifosat, który powoduje wady wrodzone u embrionów zwierzęcych. Glifosat jest używany w olbrzymich ilościach na świecie. Rokrocznie na całym świecie sprzedaje się milion ton glifosatu. Od ośmiu lat z Ameryki Południowej napływa coraz więcej sygnałów o pojawianiu się wad rozwojowych u niemowląt, których rodzice mieszkają w sąsiedztwie pól opryskiwanych herbicydem – podaje biotechnologia.pl

logo Tu się dzieje