18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne

Kiedy KONIEC PANDEMII? Ekspert podał datę

25.10.2020  16:08
Koronawirus - kiedy koniec pandemii?
Koronawirus - kiedy koniec pandemii? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koniec pandemii koronawirusa jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem na świecie. Ekspert nie ma wątpliwości - zdecydował się nawet podać datę zakończenia tego dramatu. 

Koniec pandemii jest teraz naszym marzeniem. Od wielu miesięcy żyjemy w nieznanym dotąd reżimie i mamy dość kolejnych obostrzeń. Niestety, zamiast zbliżać się do końca tej dramatycznej sytuacji - stoimy w martwym punkcie. Na razie liczba zakażeń koronawirusem z dnia na dzień drastycznie rośnie, a leku lub szczepionki na horyzoncie nie widać.

Kiedy koniec pandemii? Ekspert podał datę

Specjalista chorób zakaźnych dr hab. n. med. Ernest Kuchar podał konkretną datę przewidywanego końca pandemii. Niestety, musimy się uzbroić w cierpliwość, jeśli chcemy do tego momentu dzielnie dotrwać. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości. Póki co, cały kraj znajduje się w czerwonej strefie - ale efekty wprowadzenia obostrzeń widoczne będą dopiero po ok. 2 tygodniach.

Najważniejsze jest to, aby nie zablokował się system opieki szpitalnej nad chorymi na COVID-19

– podkreślał specjalista w rozmowie z PAP.

Fala zachorowań może zacząć wygasać dopiero w maju lub czerwcu przyszłego roku, tak jak w tym roku, kiedy spadek zachorowań notowaliśmy późną wiosną

- wyrokuje dr hab. n. med. Ernest Kuchar.

Lekarz postanowił również wyjaśnić, na czym polega główny problem z zakażeniem Sars-CoV-2 i dlaczego to właśnie ten wirus wywołał pandemię, a nie wszystkie inne, znane ludzkości. „Cały problem z koronawirusem polega na tym, że jest to patogen na tyle zjadliwy, iż chorzy w znacznie większym odsetku niż przy innych wirusach układu oddechowego wymagają pomocy szpitalnej, włącznie z pobytem na oddziałach intensywnej terapii” - zaznaczał.

Miejmy nadzieję, że słowa specjalisty się spełnią. Wygaśnięcie pandemii już w przyszłym roku, to aktualnie jedno z bardziej optymistycznych rozwiązań i przewidywań.

Przeczytaj więcej
Komentarze