18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tajny raport

Kiedy skończy się pandemia koronawirusa?

Wojciech Kozicki
16.03.2020  14:46
Pandemia koronawirusa - prognozy i raporty o COVID-19
Pandemia koronawirusa - prognozy i raporty o COVID-19 Fot: Krzysztof Mystkowski/KFP/Reporter/East News

Koronawirus na świecie postępuje, pandemia przybiera na sile. Liczba zakażonych osób i ofiar śmiertelnych rośnie lawinowo. Jakie są prognozy i ile potrwa epidemia SARS-CoV-2 w Polsce?

Koronawirus w Polsce wciąż w natarciu. Chorych przybywa, a minister zdrowia przedstawił przerażające prognozy, ilu Polaków jeszcze zachoruje. Jak długo potrwa epidemia w Polsce?

Zobacz także

W sprawie pandemii koronawirusa w Polsce wypowiedział się dla „Wirtualnej Polski” ekspert w dziedzinie terapii zakażeń i immunologii doktor Paweł Grzesikowski. Jego zdaniem, musimy szykować się na przynajmniej 2 miesiące walki. Pewne prognozy na temat epidemii ma także kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Brygida Knysz. Zwróciła uwagę, że to może być długa batalia, bo wiele osób jest nieświadomych zakażenia i roznoszą chorobę.

Ta epidemia wymknęła się spod kontroli. Na razie nie mówimy o jej zakończeniu, ale o spowolnieniu. Ona kiedyś się skończy, ale jeszcze nie teraz  - zapowiada prof. Brygida Knysz.  („Gazeta Wrocławska”)

Koronawirus i czarny scenariusz

Tymczasem „The Guardian” publikuje rzekomo tajny raport brytyjskiego rządu, z którego wynika, że koronawirusem zarazi się 80% populacji, a epidemia uderzy najmocniej w kwietniu i maju. Później nieco przycichnie, chociaż ponownie uderzy jesienią, a zakończy się wiosną 2021 roku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Wielka Brytania nie walczy zbyt radykalnie z SARS-CoV-2, nie ogłoszono stanu zagrożenia epidemicznego jak w Polsce, a ludzie żyją normalnie i imprezują w klubach.

Warto jednak zapoznać się prognozami chińskich naukowców, którzy mają DOBRE WIADOMOŚCI! Jeśli spełnimy określone warunki, może pokonamy COVID19 jeszcze przez wakacjami w 2020 roku!

logo Tu się dzieje