18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili szczepionkowy plan

Kiedy koniec pandemii? Moderna podaje termin

Wojciech Kozicki
23.09.2021  13:42
Moderna ujawnia kiedy koniec pandemii. Cała populacja zostanie zaszczepiona?
Moderna ujawnia kiedy koniec pandemii. Cała populacja zostanie zaszczepiona? Fot: Lukasz Solski/East News

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Chociaż aktualnie w Polsce szaleje czwarta fala zakażeń, to Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna, ujawnia, że już wkrótce całkowicie zażegnamy problem globalnej zarazy. Podał nawet dokładny termin kiedy świat wróci do normalności. Jest tylko jeden warunek...

Okazuje się, że koniec pandemii koronawirusa jest bliski! Stephane Bancel z koncernu Moderna, powiedział dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung", że w drugiej połowie 2002 roku świat wróci do normalności. Kluczem do sukcesu ma być zmaksymalizowana produkcja szczepionek na COVID-19.

Kiedy koniec pandemii? Moderna i globalny program szczepień

Dyrektor Moderny zapowiedział, że do połowy 2022 roku szczepionka przeciw Covid-19 powinna być dostępna dla wszystkich ludzi na świecie. Jednocześnie w końcu każdy będzie miał kontakt z bardziej zaraźliwym wariantem Delta, a chorobę będziemy traktowali jak grypę, czyli wystarczające będzie szczepienie przypominające przed zimą. Bancel zapowiedział, że będzie wyprodukowana wystarczająca ilość dawek przypominających szczepionki, a w pierwszej kolejności powinni je przyjąć osoby najwcześniej zaszczepione.

 Potwierdzono, że Moderna już pracuje nad nową wersją przypominającej dawki szczepionki, która trafi na rynek już w 2022 roku. Bancel ujawnił również, że preparat powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa. Jego cena ma pozostać taka sama jak obecnie. Co więcej, pojawiły się informacje, że Moderna pracuje nad "super szczepionką", której dawka będzie zapobiegała nie tylko koronawirusowi.

Biorąc pod uwagę jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 roku na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka - zapewnił Stephane Bancel. (Polsat News)

Czytaj także
Przeczytaj więcej