18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Męka

Kobieta cierpi na straszną chorobę. Jej piersi mają monstrualny rozmiar

02.10.2019  10:10
Kobieta cierpi na straszną chorobę. Jej piersi mają monstrualny rozmiar
Kobieta cierpi na straszną chorobę. Jej piersi mają monstrualny rozmiar Fot: Facebook

Makromastia to choroba, w której piersi nie przestają rosnąć. Brzmi jak marzenie? Niestety, tak naprawdę jest to prawdziwe piekło na ziemi. Pewna 25-latka wie o tym doskonale. Od lat walczy ze swoim ciałem. 

Wiele kobiet na świecie chciałoby mieć większy biust. Niektóre płacą ogromne pieniądze chirurgom plastycznym za to, by ich piersi stały się pełniejsze. Dla 25-letniej Fiony Hornby z Bolton ogromny biust jest przekleństwem. 

Dlaczego? Fiona cierpi na makromastię. Choroba ta powoduje przerost piersi, który wywołuje nieprawidłowy wzrost tkanki łącznej. Czasem nieprzerwanie rosną obie piersi, czasem tylko jedna. W przypadku Hornby problem zaczął się, kiedy miała 10 lat - już wtedy jej biust zaczął gwałtownie rosnąć.

Zobacz także

Makromastia zmieniła jej życie w koszmar

W krótkim czasie z miseczki C powiększył się do rozmiaru J. Powiększenie tkanek może być spowodowane nadwrażliwością organizmu na niektóre żeńskie hormony. W przypadku 25-latki problemem jest to, że nie pomagają jej dostępne metody leczenia.

fot. Facebook

Najmocniej załamała się, kiedy urodziła dziecko i przez swoje monstrualne piersi nie mogła go karmić. 

Nie byłam w stanie karmić dziecka piersią. Byłam przerażona, że go uduszę, ponieważ nie mogłam go utrzymać, bo musiałam jednocześnie podtrzymać swoje piersi. Nie widziałam nawet jego twarzy - opowiadała ze smutkiem.

Fiona obecnie planuje operacyjnie zmniejszyć piersi i ma nadzieję, że wtedy w końcu przestaną rosnąć. Trzymamy za nią kciuki!

Czytaj także