"fetus in fetu"

Kobieta urodziła... "ciężarne" dziecko. Noworodek przeszedł cesarkę

27.11.2019  14:47
Kobieta urodziła... "ciężarne" dziecko. Noworodek przeszedł cesarkę
Kobieta urodziła... "ciężarne" dziecko. Noworodek przeszedł cesarkę Fot: Shutterstock

Szokujące narodziny w Kolumbii. W jednym z tamtejszych szpitali na świat przyszedł noworodek "w ciąży". Taki przypadek zdarza się raz na 500 000.

Dopiero co donosiliśmy o przerażającym przypadku, gdy na świat przyszło dziecko... z dwiema głowami. Teraz pora na kolejną, szokującą wiadomość. W Kolumbii urodziło się dziecko "w ciąży". Chwilę później lekarze przeprowadzili na nim cesarskie cięcie.

To kolejny przypadek, który "na chłopski rozum" jest zupełnie niemożliwy. A jednak. Nowo narodzona dziewczynka nosiła w sobie płód

Płód w płodzie

Maleńka dziewczynka nie została oczywiście w żaden sposób zapłodniona. W okresie prenatalnym doszło jednak do bardzo rzadkiej anomalii.

Jej mama - Monica Vega - zaszła w ciążę, by wkrótce dowiedzieć się, że urodzi jedno dziecko. W siódmym miesiącu oczekiwania na maleństwo okazało się jednak, że kobieta ma dwie pępowiny.

Właśnie wtedy zaczął się koszmar przyszłej matki. Jak ustalili lekarze, ciąża była tak naprawdę bliźniacza, doszło jednak do tzw. "fetus in fetu" czyli wchłonięciu jednego płodu przez drugi.

Cesarka na noworodku

Dzień po narodzinach maleńką dziewczynkę trzeba było poddać operacji. Na noworodku przeprowadzono cesarskie cięcie. Z jego ciałka usunięto niewykształcony płód bez serca i mózgu.

Gdyby nie zabieg, narządy dziewczynki mogłyby nie rozwijać się prawidłowo. Co przerażające, rozwijać się mógłby "pasożytniczy bliźniak" w jej wnętrzu.

Przeczytaj więcej
Komentarze