18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsająca historia

Komar ZABIŁ 21-latkę. Zmarła po pięciu dniach od ukąszenia

07.07.2022  13:44
21-letnia Orianna Pepper zginęła po ukąszeniu komara
21-letnia Orianna Pepper zginęła po ukąszeniu komara Fot: BWPA_UK/Twitter

Młoda Brytyjka została ugryziona przez komara podczas pobytu w Belgii. Dwa dni później opadła z sił, zaczęła majaczyć oraz miała problemy z mówieniem. Po pięciu dniach 21-latka zmarła.

21-letnia Oriana Pepper udała się do Belgii, by tam kontynuować kurs na pilota komercyjnych linii lotniczych. Podczas pobytu w Antwerpii dziewczyna została ugryziona przez komara w pobliżu prawego oka. Po pojawieniu się opuchlizny, trafiła do lekarza.

Pepper otrzymała antybiotyki, lecz stan jej zdrowia nadal się pogarszał. Po dwóch dniach zasłabła i trafiła do szpitala. Pojawiły się problemy z mową oraz majaczenie. Niestety, na ratunek było już za późno.

Komar zabił 21-latkę

Brytyjka zmarła po trzech dniach od wizyty w szpitalu. Podczas śledztwa stwierdzono, że przyczyną jej śmierci były septyczne zatory w mózgu, które powstały w wyniku infekcji bakteryjnej, wywołanej przez ugryzienie komara. Przypadek ten zaskoczył wielu ekspertów.

Nigdy wcześniej nie widziałem takiego przypadku - mówił starszy koroner Nigel Parsley.

Ukąszeniom komarów najczęściej towarzyszą obrzęk i zaczerwienienie, choć czasem mogą pojawić się objawy ogólnoustrojowe. Ślina komara u niektórych osób wywołuje reakcję alergiczną, która może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Czytaj także