18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne!

Komunia to teraz prawie wesele. Ceny za talerzyk powalają

05.05.2022  14:48
Komunie kosztowne niczym wesela
Komunie kosztowne niczym wesela Fot: Polska Press/East News

Maj jest miesiącem komunijnym. Jak się jednak okazuje, aktualnie Pierwsza Komunia to dla rodziny wydarzenie porównywalne do ślubu i wesela. Cena za "talerzyk" zrobi wrażenie na najtwardszych zawodnikach.

Maj to miesiąc, w którym przypadają Komunie. Kiedyś było to kameralne wydarzenie w rodzinie, teraz to impreza podobna do wesela. Tak samo jest z kosztami - tanio w tym wypadku nie będzie. 

Obecnie Ci, którzy organizują pierwszokomunijne przyjęcia, muszą zdecydowanie głębiej sięgnąć do kieszeni. Aż trudno uwierzyć w to, ile trzeba zapłacić za przyjęcie dziecięce.

Komunie kosztowne niczym wesela

W 2018 roku badania Barometru Providenta wskazywały na to, że przeciętny koszt komunii to 3,6 tys. zł. Teraz natomiast "Super Express" podaje, że aktualnie średni koszt organizacji komunii to... 5 tys. zł. Inflacja dotyka wszystkiego i wszystkich.

"W uśrednionych koszcie organizacji komunii (5 tys. zł.) cena tzw. "talerzyka" waha się od 120/150 zł za osobę do nawet 300/400 zł - tu naturalnie kluczowy jest prestiż i standard miejsca" - zauważa "Super Express".

Oczywiście, koszty są zróżnicowane w zależności od wybranego miejsca i rodzaju przyjęcia, które zapewni się pierwszokomunijnemu dziecku. Jednakże mimo wszystko koszty są zdecydowanie zawrotne.

Niektórym osobom przychodzi nawet na myśl zaciągnięcie kredytu, by dać sobie radę z wydatkami. Czy to aby nie przesada w tych trudnych czasach? Czasem może warto się zatrzymać.