18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec botoksu w Rosji

Putin uzależniony od operacji plastycznych! Więcej ich nie zrobi?

Emilia Waszczuk
17.03.2022  09:28
Koniec botoksu w Rosji to osobisty dramat Władimira Putina
Koniec botoksu w Rosji to osobisty dramat Władimira Putina Fot: AP/Associated Press/East News

Władimir Putin kocha operacje plastyczne, ale więcej ich sobie nie zrobi? W proteście wobec wojny z Rosji wynosi się firma dostarczająca im botoks i wypełniacze.

Władimir Putin lubuje się w operacjach plastycznych i miał przejść ich co najmniej kilka. Kreml oczywiście wszystkiemu uparcie zaprzecza, jednak ciężko posądzić prezydenta Rosji o robienie sobie makijażu zmieniającego rysy twarzy. A prawda jest taka, że na przestrzeni lat zmian zaszło co niemiara.

Z twarzy Władimira Putina w cudowny sposób zniknęły zmarszczki, mężczyzna pozbył się worów pod oczami, jego policzki "spuchły". Czy to cudowne kremy, czy raczej botoks i inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Władimir Putin kocha botoks?

Znany chirurg plastyczny dr Gerard Lambe twierdzi, że zdecydowanie to drugie. Co więcej, zapewnia, że Władimir Putin musiał przejść nie jeden, a co najmniej kilka zabiegów. Z twarzy tyrana czyta jak z otwartej księgi i wylicza:

Widzę subtelne uniesienie górnej części oka, uniesienie podbródka. Zmienił się kontur twarzy, kształt jego twarzy jest szerszy i pulchny. Zapewne spowodowane jest to wypełnieniami policzków

- mówi dr Gerard Lamber z Reflect Clinic.

Ponadto chirurg przypisuje Władimirowi Putinowi lifting oczu oraz korektę podbródka. Zdaniem czołowego brytyjskiego chirurga plastycznego, wszystkie te zabiegi miały na celu odświeżenie wyglądu Rosjanina, nadanie mu bardziej młodzieńczego wyglądu.

Koniec botoksu i wypełniaczy w Rosji

Teraz jednak przed Władimirem Putinem bardzo ciężkie czasy. Szalony rosyjski przywódca rozpętał krwawą wojnę z Ukrainą, rozkazał mordować cywilów i zapewne zostanie skazany przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze za zbrodnie wojenne i ludobójstwo. W odpowiedzi na wojnę Zachód nakłada dziś na Rosję potężne sankcje, kraj stoi u progu bankructwa. Z rosyjskiego rynku wycofują się znane marki, światowi giganci, a ci, którzy zostają, mierzą się ze złością i bojkotem obywateli różnych krajów świata.

Wśród spółek, które zdecydowały się zawiesić działalność w Rosji (mimo ogromnego rynku zbytu), jest amerykańska firma farmaceutyczna AbbVie. To potężny cios dla Rosjan, Rosjanek i Władimira Putina. Firma dostarczała bowiem Rosji botoks i wypełniacze do operacji i zabiegów plastycznych.

AbbVie poinformowała w czwartek, że czasowo wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w Rosji i zaprzestaje przeprowadzania badań klinicznych i przesiewowych. Zawieszona zostaje także oczywiście rekrutacja do badań.

Władimir Putin przeszedł szereg operacji plastycznych
Władimir Putin przeszedł szereg operacji plastycznych Fot: KYDPL KYODO/Associated Press/East News, AFP/EAST NEWS

\

Czytaj także