18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rewolucja

Koniec celibatu w kościele? Wyciekł dokument, papież zdecydował

05.02.2020  16:42
Koniec celibatu w kościele? Wyciekł dokument, papież zdecydował
Koniec celibatu w kościele? Wyciekł dokument, papież zdecydował Fot: Shutterstock

Seks i księża nie idą w parze, ale papież chciałby to zmienić. Wie, że często żonaty mężczyzna to mężczyzna lepszy i pobożniejszy niż wyświęcony, acz poszczący duchowny, więc zniesie celibat.

Papież Franciszek uważany jest za najbardziej postępowego przywódcę kościoła katolickiego w historii. Twierdzi, że homoseksualistom należy się szacunek i prawo do miłości, antykoncepcja wcale nie jest złem, a księża powinni wyzbyć się bogactw i odpowiedzieć za własne grzechy.

Postępowanie i poglądy Franciszka mocno nie podobają się konserwatywnej części kleru. Tak bardzo, że część polskich księży swego przywódcy nie słucha. Co powiedzą na jego nowe, acz kontrowersyjne plany?

Włoscy dziennikarze dotarli do dokumentu z obrad Synodu Biskupów z października 2019 roku. Wynika z niego, że papież Franciszek planuje częściowe zniesienie celibatu!

Kapłaństwo dla żonatych

Papież Franciszek niepokoi się coraz mniejszą liczbą księży. Tragiczne już jest w Amazonii, gdzie duchownych jest tak mało, że pojawiają się w parafii raz na kilka tygodni.

W związku z tym szuka nowych rozwiązań i zamierza pozwolić żonatym mężczyznom wstępować na ścieżkę kapłaństwa.

Celibat jest godny pochwały, ale nie wynika z samej natury kapłaństwa

- pisze papież Franciszek.

A skoro tak, to żonatym do ołtarza droga wolna. Dzięki temu będzie komu nieść słowo boże wiernym.

Zniesienie celibatu jak na razie przewidywane jest jedynie na terenie Amazonii. Czy z czasem rozszerzy się też na inne terytoria i w końcu dotrze do Polski?

Przeczytaj więcej
Komentarze