18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znikąd nadziei?

Koniec świata 2020 nadciąga. Morderczy Apollo pędzi w naszą stronę

02.11.2020  21:43
Koniec świata 2020, asteroida na nas leci
Koniec świata 2020, asteroida na nas leci Fot: IgorZh/Shutterstock

Koniec świata 2020 może stać się realnym scenariuszem na ten rok? Naukowcy ostrzegają przed morderczą asteroidą Apollo, która leci prosto na nas. Czyżby Majowie, którzy przepowiadali apokalipsę na 2012 rok, pomylili się? Oto osiem lat później wszyscy drżymy o życie z więcej niż jednego powodu.

Koniec świata 2020 nie brzmi wcale jak science fiction. Od początku tego roku zmagamy się z rzeczami, które kiedyś wydawały nam się nierealne. Pandemia koronawirusa pustoszy świat, konflikty zbrojne wiszą na włosku, zjawiska pogodowe też pozostawiają wiele do życzenia. Czego nam brakowało w tym zestawieniu? Śmiertelnej asteroidy Apollo.

Koniec świata 2020 tuż, tuż...

Oto i ona! Naukowcy alarmują, że z kosmosu nadlatuje do nas również śmiertelne zagrożenie. Mordercza asteroida Apollo, 2020 TGI pędzi prosto w naszą stronę i może lada chwila, z ogromną siłą, zderzyć się z Ziemią. Ta kosmiczna bestia ma 180 metrów wysokości i leci w stronę Ziemi z zabójczą prędkością 13 kilometrów na sekundę.

Apollo - ta nazwa wynika z tego, że trajektoria asteroidy przecina się z Ziemią. Tak zwyczajowo w nauce określa się takie właśnie kosmiczne obiekty. Szansa na zderzenie z gigantem będzie największa już w najbliższą sobotę.

Naukowcy mają nadzieję, że jakimś cudem asteroida przetnie naszą trajektorię, ale o włos minie Ziemię. Kosmiczny włos to mogą być nawet miliony kilometrów, ale taki dystans na bezkresnej przestrzeni nie jest tym, o czym myślimy my z naszej ludzkiej perspektywy.

Czujecie, że koniec świata 2020 naprawdę już teraz nadejdzie?