18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ezoteryczna śmierć"

Koniec świata już trwa? Wszechświat może za chwilę umrzeć!

13.12.2019  14:41
Koniec świata już trwa? Szokująca teoria o zagładzie ludzkości
Koniec świata już trwa? Szokująca teoria o zagładzie ludzkości Fot: YouTube

Kiedy i jak nastąpi koniec świata? Większość osób czeka na uderzenie asteroidy, epidemię, wybuch wulkanu, przebiegunowanie Ziemi lub III wojną światową. Tymczasem pewien amerykański naukowiec twierdzi, że apokalipsa będzie wyglądała zupełnie inaczej. Co ciekawe, być może zagłada już trwa!

W Biuletynie Naukowców Atomowych pojawił się szokujący artykuł "Apokalipsa. To nie jest koniec świata". Futurysta Jamais Cascio ostrzega, że ostateczna masakra prawdopodobnie już trwa i ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jego zdaniem wszechświat może obecnie znajdować się w niebezpiecznym stanie energetycznym, który nazwał „fałszywą próżnią”. W każdej chwili może nastąpić jej „ezoteryczny koniec”.

Scenariusze końca świata

Przyznał jednak, że dużo bardziej prawdopodobny jest koniec świata spowodowany złymi decyzjami ludzi, którzy nie myślą o długoterminowych konsekwencjach. Przewiduje, że taka zagłada potrwa dość długo, a jako przykład podał wymieranie dinozaurów.

Cascio zwraca uwagę, że niektóre wydarzenia i decyzje będą miały swoje konsekwencje w odległej przyszłości. Jego zdaniem wpływ emisji węgla na globalne temperatury jest tykająca bombą z zapłonem opóźnionym o 50 lat. Być może nie jesteśmy tego świadomi, ale jesteśmy już w trakcie narastającej i bezpowrotnej apokalipsy.

Ludzkości grożą różne apokalipsy, ale za każdym razem ucieka nam ich najważniejsza kwestia – żadna z nich nie będzie szybka i ostateczne – uważa Cascio. (metro.co.uk)

Jak podaje thebulletin.org, Cascio to profesjonalny futurolog, który od 25 lat bada wpływ zmian środowiska, kultury i technologii na świat. Specjalizuje się w tworzeniu sensownych i racjonalnych scenariuszy dla świata i cywilizacji.

Apokalipsa i koniec świata - są już znaki nadchodzącej zagłady?

Czytaj także
Przeczytaj więcej