18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ludzkość nie ma szans

Koniec świata nadchodzi?! Te gatunki przetrwają

07.07.2022  12:35
Tylko one przetrwają koniec świata!
Tylko one przetrwają koniec świata! Fot: breakermaximus/Shutterstock

Koniec świata to stały lęk, zapisany w naszych genach. Nie mamy pewności, że wkrótce nie wydarzy się jakiś dramat. Warto myśleć o każdej przyszłości - skoro spotkała nas już pandemia i wojna, to Armagedon także staje się bardziej prawdopodobny. A kto ma szansę go przetrwać?

Koniec świata od lat zbliża się wielkimi krokami. Naukowcy ustalili, które gatunki przeżyją jego nadejście. Konkretnie to dr Rolf Schmidt zidentyfikował gatunki, które przeżyją ewentualny koniec świata. Według naukowca, tak, jak również według wielu jasnowidzów (w tym naszego rodzimego Krzysztofa Jackowskiego) - apokalipsa to jedynie kwestia czasu.

Według dr Schmidt'a - ludzkość nie ma praktycznie żadnych szans na przeżycie globalnej zagłady. Naukowiec wskazuje na wszelkie znaki, które wieszczą nam koniec świata - zmiany klimatyczne, wylesianie, rozrost miast oraz fragmentacja siedlisk.

Tylko one przetrwają koniec świata!

W historii naszej planety było kilka wielkich wyginięć - najbardziej znana jest ta katastrofa, która wykończyła dinozaury. Jednakże za największy koniec świata należy uznać wyginięcie permsko-triasowe. Wtedy bowiem zginęło aż 96 proc. gatunków! Teraz mamy ogromne szanse na "powtórkę" z rozrywki.

Martwi nas to, że widzimy, dokąd zmierzamy, wiedząc, co się wydarzyło w przeszłości - mówi dr Schmidt.

Według niego wielką zagładę przeżyją tylko trzy gatunki: karaluchy, szczury oraz... mewy. Mają bowiem one naturalną zdolność do przystosowania się do każdych warunków. Tej zdolności brakuje człowiekowi. 

Wyobrażacie sobie Ziemię, na której naczelnymi będą... szczury? Może szybko odtworzą przynajmniej korporacje.

Czytaj także