18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA ukrywa koniec świata?

Sroga asteroida leci do Ziemi. Weekendu może nie być

09.01.2020  10:05
Uderzenie asteroidy popsuje nam weekend?
Uderzenie asteroidy popsuje nam weekend? Fot: YouTube/Jasna Strona

Koniec świata i apokalipsa nadciągają? Do Ziemi po raz kolejny zbliża się ogromna asteroida – czy kosmiczny obiekt UO 2019 stanowi zagrożenie dla ludzkości?

Myśleliście, że skoro przeżyliście ostatnie popisy wokalne Godlewskiej, to najgorsze już za wami? Uważajcie, bo potencjalna data końca świata została wyznaczona na piątek 10 stycznia! To właśnie wtedy do Ziemi zbliży się ogromna asteroida UO 2019. Żarty się skończyły, bo ten kosmiczny zabójca ma 550 metrów średnicy. Czy istnieje ryzyko, że uderzy w planetę?

NASA ostrzega przed ogromną i niebezpieczną asteroidą. Biorąc pod uwagę jej rozmiar i odległość od Ziemi, nawet jeśli nie uderzy w planetę, będzie miała na nią znaczący wpływ – zapowiada ibtimes.com.

Uderzenie asteroidy - będzie koniec świata?

Możecie odetchnąć z ulgą. Specjaliście twierdzą, że chociaż asteroida jest „potencjalnie niebezpieczna", to w momencie najbliższego podejścia będzie ok. 13 razy dalej od Ziemi niż Księżyc. To jednak nie koniec kosmicznych emocji, ponieważ do końca tygodnia zbliży się do niej jeszcze 14 innych asteroid. Będzie to m.in obiekt AT1 2020, który przemknie po niebie 9 stycznia.

Znając rozmiar, kształt, skład, wagę i strukturę takiego obiektu jak UO 2019, będziemy mogli lepiej oceniać w przyszłości, czy takie asteroidy stanowią zagrożenie dla Ziemi – twierdzi NASA.  (express.co.uk)

Wszystkie te obiekty zostały sklasyfikowane przez NASA jako NEO, a więc bliskie Ziemi. Agencja kosmiczna twierdzi jednak, że katastrofy nie będzie i możemy spokojnie myśleć już o weekendowych szaleństwach.