18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złość Kima, świata ni ma

Korea Północna i przerażające zdjęcia. Kim Dzong Un zbroi się

07.05.2020  13:25
Korea Północna i przerażające zdjęcia. Kim Dzong Un zbroi się
Korea Północna i przerażające zdjęcia. Kim Dzong Un zbroi się Fot: AFP PHOTO/KCNA VIA KNS

Nikt nie wie, co planuje Korea Północna ani co dzieje się w tym zamkniętym kraju. Świat obiegły jednak zdjęcia satelitarne, które wskazują na najgorsze -Kim Dzong Un ma broń masowego rażenia.

Kim Dzong Un żyje i ma się świetnie. Podobno, o czym świadczyć mają nagrania z 1 maja, kiedy to przecinał czerwoną wstęgę i otwierał fabrykę nawozów w Sunchon. Tak naprawdę - na sto procent - nie wiadomo jednak, czy wideo było nowe, czy stare, jak czuje się Kim i czy w ogóle jakoś się czuje. Z Korei nie docierają do świata żadne wieści, które moglibyśmy jakkolwiek potwierdzić. Reżim zdradza nam tylko tyle, ile chcą powiedzieć.

Czasem jednak uciekają z Korei Północnej więźniowie, kraj śledzą też satelity. I to właśnie zdjęcia z jednej z nich przeraziły właśnie świat. Okazuje się bowiem, że Kim (o ile żyje) szykuje światu nieprzyjemną niespodziankę w postaci zabójczej broni.

Korea Północna się zbroi

O tym, że Korea Północna może zagrażać światu i wywołać wojnę, mówi się od dawna. Państwo jest zamknięte i praktycznie nie wiadomo, nad czym pracują. Teraz zdjęcia satelitarne pokazały, że w kraju trwa budowa gigantycznego magazynu, specyficznego dla przechowywania zabójczej broni - pocisków typu Hwasong-15.

Specjaliści z  Center for Strategic and International Studies (CSIS) po analizie zdjęć twierdzą, że specjalistyczny magazyn jest już niemal gotowy do użycia. Koreańczycy mają budować go na broń, która jest w stanie dolecieć do USA. O tym, że ją mają, wiadomo od 2017 roku, kiedy to próbnie wystrzelili jedną z rakiet. Grozili wtedy, że mają pociski zdolne zatrzymać "nuklearny szantaż amerykańskich imperialistów".

Eksperci twierdzą, że magazyn budowany zaledwie 20 kilometrów od Pjongjangu może służyć m.in. do testów broni, przechowywania pocisków czy osprzętu potrzebnego do wystrzelenia pocisków. Może też mieć sieć rozległej infrastruktury podziemnej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej