18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naukowcy ostrzegają

Koronawirus: Europę zaatakował groźniejszy szczep niż Chiny

21.04.2020  09:03
Koronawirus: Europę zaatakował groźniejszy szczep niż Chiny
Koronawirus: Europę zaatakował groźniejszy szczep niż Chiny Fot: Horth Rasur/Shutterstock

Koronawirus budzi w nas uzasadniony lęk. Nie pomagają doniesienia naukowców, które jasno mówią, że Europę i USA zaatakował szczep groźniejszy niż Chiny.

Koronawirus wciąż pozostaje tematem numer jeden w kraju i na świecie. Nic dziwnego, pandemia nie gaśnie nawet na minutę. Niestety, okazuje się, że wirus, który rozpoczął swoje śmiertelne dzieło w Wuhan - w Europie i USA jest jeszcze gorszy.

Koronawirus: Groźniejszy szczep w Europie

Najnowsze chińskie badania dowodzą, że my walczymy z innym przeciwnikiem niż Chińczycy, którzy już uporali się z epidemią. Naukowiec Li Lanjuan, która jako pierwsza zaleciła zamknięcie Wuhan, gdy wirus zaczął się rozprzestrzeniać, pokazała światu swoje najnowsze odkrycia.

Li Lanjuan zajmowała się rozmaitymi mutacjami wirusa. Jak podaje "The South China Morning Post", wyniki badań wykazały, że niektóre szczepy są bardziej zabójcze niż inne. To dowodzi niezbicie, że wirus dokonał rozmaitych mutacji.

Dziennik informuje, że przebadani przez Li Lanjuan pacjenci mieli w sobie szczep wirusa, który okazał się najbardziej zabójczy, jest on taki sam jak ten znaleziony u pacjentów w całej Europie i w Nowym Jorku. Inny znajduje się np. w Waszyngtonie i Chinach. 

Te informacje są oczywiście cenne, jednakże w tym momencie wszyscy o wiele bardziej czekamy na odkrycie skutecznego leku lub szczepionki na koronawirusa. Miejmy nadzieję, że to już wkrótce przed nami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej