18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Do urn (bezpiecznie)!

Koronawirus: Jak się nie zarazić na wyborach prezydenckich?

27.06.2020  14:59
Koronawirus: Jak się nie zarazić na wyborach prezydenckich?
Koronawirus: Jak się nie zarazić na wyborach prezydenckich? Fot: Julian Sojka/East News

Koronawirus jest przebiegłym patogenem, który świetnie czuje się w skupiskach ludzkich. Niestety, Polakom przyszło odbywać wybory prezydenckie w czasie pandemii. Sami sprawdźcie, jak zagłosować i nie zachorować.

Koronawirus nas wszystkich przeraził, a mimo tego, że życie powoli wraca do normy - przypadki zachorowań mnożą się jak grzyby po deszczu. Niestety, wszelkie sytuacje, w których stykamy się z ludźmi są dla nas potencjalnie niebezpieczne. Jak więc przetrwać wybory?

Koronawirus: Jak nie zarazić się na wyborach?

Zacznijmy od tego, że najważniejsze w czasie pandemii wirusa jest mycie rąk. Powinniśmy wykonywać tę czynność zgodnie z zaleceniami możliwie jak najczęściej. Pamiętajmy więc, by umyć i zdezynfekować ręce przed pójściem na wybory. Opcjonalne jest założenie jednorazowych rękawiczek.

Przed wyjściem z domu warto założyć maseczkę. Nawet jeśli nie ma takiego obowiązku, dzięki niej chociaż trochę uchronimy inne osoby od kontaktu z naszymi patogenami, a jeśli w okolicy znajdzie się ktoś zarażony - my również będziemy mniej narażeni na ekspozycję.

Kiedy już będziemy w lokalu wyborczym, najlepiej mieć przy sobie własny długopis. Dzięki temu unikniemy przekazywania z rąk do rąk rzeczy używanej przez inne osoby. Do tego będziemy mogli być pewni jakości i trwałości naszego prywatnego mazaka. 

W lokalu wyborczym skupmy się wyłącznie na głosowaniu. Nie jest dobrym pomysłem wdawanie się w prywatne pogawędki. Oczywiście, po powrocie do domu należy ponownie umyć i zdezynfekować ręce. Nim to zrobimy, pamiętajmy o tym, by powstrzymać się od dotykania ust, nosa i oczu.

To wszystko powinno zapewnić nam zdrowie! 

Przeczytaj więcej
Komentarze