18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cała prawda

Ujawniono, kto najciężej choruje na koronawirusa. Wyciekł nowy raport

20.03.2020  14:45
Ujawniono, kto najciężej choruje na koronawirusa. Wyciekł nowy raport
Ujawniono, kto najciężej choruje na koronawirusa. Wyciekł nowy raport Fot: Shutterstock

Koronawirus zasiał ziarno strachu na całym świecie. Ludzie obawiają się przede wszystkim ciężkiego przebiegu COVID-19. Kto jest na niego najbardziej narażony?

Koronawirus to patogen kapryśny. U niektórych osób wywołuje ledwie delikatne przeziębienie, u innych przebiega bezobjawowo, a jeszcze u kolejnych sprawia, że nagle znajdują się na granicy życia i śmierci.

Okazuje się, że istnieją konkretne osoby, które na ciężki przebieg choroby narażone są znacznie bardziej niż inne. Ujawniono raport, który pokazuje bardzo klarowne dane. Lekarze przeanalizowali 1813 przypadków zachorowań i wyciągnęli z tego konkretne wnioski.

Kto jest najbardziej narażony na koronawirus?

Niestety, na liście osób, które mogą ciężej przechodzić zakażenie są ci, którzy cierpią na dość powszechne dolegliwości. To nie są dobre informacje dla nikogo z nas. Tylko na jedną z tych chorób w Polsce cierpią aż 2 miliony osób.

Pacjenci z chorobami układu oddechowego, które powodują duszność, świsty oddechowe i problemy z funkcjonowaniem płuc, są najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby COVID-19

– tak wynika z najnowszej analizy medycznej.

Badania pojawiły się na stronie internetowej MedRxiv, poświęconej właśnie badaniom naukowym.

Lekarze orzekli, że największą szansę na ciężki przebieg mają osoby cierpiące na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). W naszym kraju chorują na nią właśnie aż 2 miliony osób. Większość stanowią palacze papierosów. Choroba objawia się przewlekłym kaszlem, częstym odkrztuszaniem plwociny, dusznością.

Miejmy nadzieję, że sytuacja wkrótce się uspokoi.

logo Tu się dzieje