18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia zdumiewa

Koronawirus: Naukowcy odkryli zaskakujące źródło zakażenia

02.04.2020  11:45
Koronawirus: Naukowcy odkryli zaskakujące źródło zakażenia
Koronawirus: Naukowcy odkryli zaskakujące źródło zakażenia Fot: Shutterstock

Koronawirus przeraził świat. Naukowcy wciąż nie wiedzą, jak dokładnie działa przerażający patogen. Każdego dnia odkrywają coś nowego. Tym razem znaleźli niespodziewane źródło zakażenia wirusem.

Koronawirus rzucił świat na kolana. Wszystkie narody z ledwością radzą sobie z pandemią, a jej końca na horyzoncie nie widać. Dodatkowo, zjadliwy patogen wciąż nie jest do końca zbadany i naukowcy wciąż dowiadują się o nim czegoś nowego. 

Koronawirus: Możemy zakazić się przez oczy

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że zapalenie spojówek może być jednym z niecharakterystycznych objawów koronawirusa. Teraz okazuje się, że zarazić również możemy się właśnie przez... oczy. Patogeny mogą bowiem przeżyć w wydzielinie spojówkowej.

Słowem - oczy mogą być źródłem zakażenia. Właśnie do takich wniosków mogą prowadzić wyniki badań, zamieszczonych w „JAMA Ophthalmology”. Wynika z nich m.in., że wielu pacjentów ma objawy oczne, a wydzielina ze spojówek niektórych zakażonych, może być źródłem zakażenia koronawirusem. Kontakt z łzami także będzie więc potencjalnie niebezpieczny. 

Zrozumienie objawów ocznych w infekcji koronawirusem może doprowadzić do szybszego uporania się z epidemią. Niczego nie można lekceważyć. 

Przeczytaj więcej
Komentarze