18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo!

Sukces w walce z koronawirusem! Japoński lek "wyraźnie skuteczny"

Emilia Waszczuk
19.03.2020  14:04
Sukces w walce z koronawirusem! Japoński lek "wyraźnie skuteczny"
Sukces w walce z koronawirusem! Japoński lek "wyraźnie skuteczny" Fot: STR/AFP/East News

Świetne informacje z Chin. Grupie pacjentów chorujących na COVID-19 z Wuhan i Shenzhen podano przeciwgrypowy lek z Japonii. Lekarze szybko zauważyli poprawę.

Badacze na całym świecie szukają szczepionki i leku przeciw koronawirusowi SARS-COV-2. Chińczycy zauważyli, że zakażonym pacjentom pomagają leki przeciwmalaryczne. Swój własny specyfik na bazie tego samego związku chemicznego produkują właśnie Polacy. Zaczęły się też testy szczepionki. Choć przyjęli ją już pierwsi pacjenci, najszybciej dostępna może być dopiero jesienią.

Teraz z Chin napłynęły kolejne budujące wieści. W Państwie Środka epidemia koronawirusa powoli wygasa. A lekarze znaleźli lek, który pomaga w terapii!

Lek na grypę i COVID-19

Mowa o japońskim środku na grypę "favipiravir". Specyfik został podany grupie 430 pacjentów. Każdy, kto go dostał, stawał na nogi już po średnio czterech dniach. Badania wykazywały, że nie ma już w organizmie koronawirusa, więc nie choruje i nie zakaża! Ponadto u pacjentów znacznie poprawił się stan płuc.

Lek ma wysoki poziom bezpieczeństwa. Jego skuteczność jest wyraźna

- powiedział urzędnik chińskiego ministerstwa nauki i techniki, Zhang Xinmin.

Teraz lek musi zostać dopuszczony do stosowania w leczeniu COVID-19. Wtedy będzie można zacząć podawać go pacjentom - podaje The Guardian.

logo Tu się dzieje